آبان 05, 1399 15:55 Asia/Tehran [Updated: آبان 05, 1399 16:51 Asia/Tehran]
  • بیانیه نمایندگان مجلس در محکومیت اهانت دولت فرانسه به پیامبر (ص)

تهران-ایران‌پرس: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای اظهارات رییس جمهوری فرانسه در هتک حرمت پیامبر اسلام (ص) را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه در بیانیه ای با اشاره به دشمنی سران کفر با پیام روشنی بخش اسلام اعلام کردند، جهانیان در روزهای اخیر شاهد آن بودند که دولت فرانسه چگونه با حمایت از عمل ضد انسانی یکی از نشریات این کشور در توهین وقیحانه به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) ماهیت اهریمنی خود را اثبات کرد.

این بیانیه می افزاید، این جسارت و گستاخی ها بخشی از یک نقشه بزرگ در جهت کُند کردن روند پرشتاب اسلام گرایی مردم فرانسه است که این دولت را شدیدا به وحشت انداخته است تا چنین جنایتی را رقم بزند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی چنین رفتارهایی که به بهانه آزادی بیان انجام می شود، بزرگ ترین ظلم به آزادی دانستند و خاطرنشان کردند، مسلمانان جهان متحد با یکدیگر علیه جریان کفر جهانی خواهند ایستاد و پیام نجات بخش پیامبر اسلام را در جهان طنین انداز خواهند کرد.

 نشریه فرانسوی «شارلی‌ ابدو» در روزهای گذشته باردیگر اقدام به انتشار کاریکاتورهای موهن درباره پیامبر اسلام (ص) کرده است.

«امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه نیز در اظهاراتی دور از عرف دیپلماتیک و مبانی دموکراسی اعلام کرد، فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز ضد رسول اسلام (ص) ادامه خواهد داد.115/

بیشتر بخوانید:

موج تحریم کالاهای فرانسوی در کشورهای عربی

تنش جدید بین فرانسه و ترکیه با تاکید مکرون بر تداوم اسلام ستیزی

 

 

کلیدواژه

کامنت