آبان 08, 1399 15:10 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 18, 1400 14:38 Asia/Tehran]
  • حجت الاسلام شهریاری: وحدت امت اسلامی، یک راهبرد است

تهران- ایران پرس: دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: هفته وحدت فرصتی است تا مسلمانان بار دیگر بر صلح و دوستی، اخوت و برادری تأکید کنند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حجت الاسلام «حمید شهریاری» روز پنجشنبه در مراسم افتتاحیه سی و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی با بیان اینکه جهان اسلام با تحولات سریع و پیچیده ای روبرو شده و بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت است، تاکید کرد: وحدت امت اسلامی نه یک تاکتیک بلکه یک راهبرد است که قرآن کریم آن را به عنوان شاخصی برای ما تعیین کرده است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: دشمنان جهان اسلام به خصوص استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی تمام تلاش خود را به کار می‌بندند با ایجاد نزاع، جنگ، ترور و تکفیر موجب تفرقه و گسست در جهان اسلام شوند و در آخرین حرکت شوم خود به تلاش برای عادی سازی روابط برخی کشورها با رژیم اشغالگر صهیونیستی اقدام کردند.

 حجت الاسلام شهریاری همچنین با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده برای برپایی این کنفرانس مجازی گفت: میزگرد «نقش سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی در وحدت و امنیت جهان اسلام» و میزگرد «خیانت غرب به آرمان های فلسطین و نقش محور مقاومت در خنثی سازی تاثیرات عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی» از برنامه های کنفرانس امسال است. 

سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با حضور 167 شخصیت برجسته جهان اسلام امروز پنجشنبه به صورت مجازی آغاز شد. 

بیش از 167 شخصیت برجسته جهان اسلام از 47 کشور و همچنین 120 سخنران داخلی به صورت وبینار پیرامون موضوع های کنفرانس سخنرانی خواهند کرد.

همکاری های اسلامی در مواجهه با مصایب و بلایا ، خیانت غرب به آرمان های فلسطین و نقش محور مقاومت در خنثی سازی تاثیرات عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و همچنین نقش سردار بزرگ اسلام حاج «قاسم سلیمانی» در وحدت و امنیت جهان اسلام از مهمترین محورهای این کنفرانس است.

مراسم اختتامیه این کنفرانس دوشنبه مصادف با 16 ربیع الاول و شب میلاد پیامبر اکرم (ص) برگزار خواهد شد. 

117

بیشتر بخوانید:

آغاز به کار سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

آیت‌الله مکارم شیرازی: هرگونه تلاش برای وحدت، عبادت است

قالیباف: اهانت کنندگان به پیامبر اسلام (ص)، بهره ای از انسانیت نبرده اند

کلیدواژه