آبان 08, 1399 22:08 Asia/Tehran [Updated: آذر 08, 1399 14:59 Asia/Tehran]
  • برگزاری وبینار منطقه‌ای شرق و جنوب شرق آسیا با موضوع همکاری‌های اسلامی

تهران- ایران پرس: وبینار منطقه‌ای شرق و جنوب شرق آسیا با موضوع «همکاری‌های اسلامی در مواجهه با مصائب وبلایا» در چارچوب سی‌وچهارمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با حضور شماری از اندیشمندان جهان اسلام برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در این نشست شخصیت های برجسته ای از مالزی، ژاپن، فیلیپین، اندونزی، کامبوج، مالزی، چین و تایوان سخنرانی کردند. 

«تات سوئیچی ساوادا» اندیشمند و مفسر اسلامی ژاپن در این وبینار اظهار داشت: مسئله وحدت و اتحاد بین مسلمانان برای دولت و کشور ژاپن امری بسیار مهم و حائز اهمیت است چراکه مسلمانان ژاپن با رعایت قوانین می‌توانند هر یک به عنوان نماینده ای از حاکمیت اسلامی ژاپن شناخته شوند.

تات سوئیچی ساوادا افزود: بسیاری از مساجد در ژاپن در دوران شیوع ویروس کرونا کلاسهای آنلاین برگزار کردند، بنابراین ما توانستیم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از انتشار این ویروس در مکان‌های مذهبی مان جلوگیری کنیم.

پرفسور «محمد نور منوطی» استاد تمام دانشگاه مالزی نیز در ادامه این وبینار با اشاره به موضوع کنفرانس وحدت اسلامی اظهار داشت: ما باید در ابتدا بتوانیم مسائل کوچکتر را بین مسلمانان حل و فصل کنیم تا به مسائل اصلی و بزرگتر برسیم.

نور منوطی تصریح کرد: مسلمانان باید همواره به دنبال نیکوکاری و همدلی برای همه مردم جهان باشند نه فقط مسلمان برای مسلمان بنابراین نباید براساس دینمان برای کمک به هم نوع خود استثناء قائل شویم.

وی تاکید کرد: ما باید بتوانیم بر مشکلاتی که بر سر راه جهان اسلام قرار دارد با وحدت و یکپارچگی فائق آییم و نباید اجازه دهیم که دشمنان با تفرقه افکنی بین مسلمانان نفوذ کنند.

«عارف عبداله سگران» دبیرکل انجمن اسلامی تیمور شرقی هم با تاکید بر پیشرفت جوامع مسلمان در سراسر جهان، گفت: این پیشرفت میتواند باعث شود تا روابط دوستی و اتحاد بین مسلمانان بیشتر شود.

دبیرکل انجمن اسلامی تیمور شرقی در پایان گفت: مسئله ای که امروز بیش از هرچیز دیگری در جهان اسلام حائز اهمیت است، تربیت نیروهای جوان اسلامی و شرکت دادن آنان در مسائل روز جهان اسلام است و این مسئله به نفع همه مسلمانان جهان است.

سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با حضور 167 شخصیت برجسته جهان اسلام به صورت مجازی آغاز شد.

بیش از 167 شخصیت برجسته جهان اسلام از 47 کشور و همچنین 120 سخنران داخلی به صورت وبینار پیرامون موضوع های کنفرانس وحدت اسلامی سخنرانی خواهند کرد.

مراسم اختتامیه این کنفرانس روز دوشنبه مصادف با 16 ربیع الاول و شب میلاد پیامبر اکرم (ص) برگزار خواهد شد.

سی و چهارمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، به صورت مجازی دنبال می‌شود.

117

بیشتر بخوانید:

شرایط همگرایی امت اسلام بیش از هر زمان دیگری فراهم است

 آغاز به کار سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

حجت الاسلام شهریاری: وحدت امت اسلامی، یک راهبرد است

کلیدواژه

کامنت