آبان 10, 1399 13:38 Asia/Tehran [Updated: آبان 10, 1399 13:52 Asia/Tehran]
  • ابراز همدردی روحانی با مردم زلزله زده ترکیه

تهران- ایران پرس: رئیس جمهور در پیامی به همتای ترکیه ای خود، ضمن ابراز همدردی با دولت و ملت این کشور به دلیل وقوع زلزله دلخراش در استان "ازمیر"، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای ارسال هر نوع کمک‌ امدادی و درمانی و یاری‌رسانی به مردم مناطق زلزله زده ترکیه اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران روز شنبه در پیامی به «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه با ابراز تاسف از وقوع زلزله دلخراش در ازمیر (izmir) و جان باختن و مصدوم شدن عده‌ای از مردم این کشور، از درگاه خداوند متعال برای خانواده‌های داغدیده بردباری و برای مصدومان، شفای عاجل مسألت کرد.

روحانی همچنین با اعلام آمادگی دولت جمهوری اسلامی ایران برای ارسال هر نوع کمک‌ امدادی و درمانی و یاری‌رسانی به مردم مناطق زلزله زده ابراز امیدواری کرد، هر چه سریع‌تر شرایط امن به مناطق آسیب‌دیده بازگردد.

متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به رئیس جمهور ترکیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای رجب طیب اردوغان

رئیس جمهور محترم ترکیه

وقوع زلزله دلخراش در استان ازمیر و جان باختن و مصدوم شدن عده‌ای از مردم عزیز آن دیار، موجب تأثر عمیق گردید.

اینجانب با ابراز همدردی، به نمایندگی از سوی دولت و ملت جمهوری اسلامی این ضایعه را به جناب‌عالی و مردم دوست و برادر ترکیه تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال برای خانواده‌های داغدیده بردباری و برای مصدومان، شفای عاجل مسألت دارم.

دولت جمهوری اسلامی ایران، آمادگی خود را برای ارسال هر نوع کمک‌ امدادی و درمانی و یاری‌رسانی به مردم مناطق زلزله زده اعلام می‌دارد و امیدوار است هر چه سریع‌تر شاهد بازگشت شرایط امن در مناطق آسیب‌دیده باشد.

حسن روحانی

"ازمیر" که در غرب ترکیه قرار دارد، روز گذشته (جمعه) چندین بار لرزید که در یکی از آن‌ها با وقوع زمین لرزه 6.6 ریشتری، آسیب های زیادی به منازل مسکونی این منطقه وارد شد.

براساس گزارش رسانه‌ها، تاکنون 24 نفر در این حادثه کشته و 799 نفر نیز زخمی شده‌اند.

118

بیشتر بخوانید: 

ابراز همدردی قالیباف با مجلس و مردم ترکیه در پی وقوع زلزله در ازمیر

ابراز همدردی ظریف با دولت و ملت ترکیه در پی وقوع زلزله

زلزله شدید در ترکیه و یونان

کلیدواژه

کامنت