آبان 11, 1399 00:28 Asia/Tehran [Updated: آبان 29, 1399 06:57 Asia/Tehran]
  • پیگیری وزارت خارجه برای انتقال پیکرهای خانواده ایرانی غرق شده در کانال مانش

تهران- ایرن پرس: روابط عمومی وزارت امور خارجه اعلام کرد: پیگیری‌ها برای تسهیل انتقال پیکرهای خانواده ایرانی غرق شده در کانال مانش ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، روابط عمومی وزارت امور خارجه شنبه شب در اطلاعیه‌ای تصریح کرد: اداره کل امور کنسولی و نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در پاریس از نخستین لحظات این حادثه دلخراش، پیگیر انجام اقدامات لازم برای تسهیل انتقال قربانیان این حادثه به ایران هستند و این پیگیری‌ها کماکان ادامه دارد. 

در این اطلاعیه همچنین آمده است: گزارش‌هایی که در این خصوص  از برخی رسانه‌ها منتشر شده اصالت نداشته و تایید نمی‌گردد؛ بدیهی است مرجع رسمی اعلام اخبار وزارت امور خارجه مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای است.

روز سه شنبه 27 اکتبر یک خانواده 5 نفره ایرانی که قصد داشتند با قایق خود را از فرانسه به بریتانیا برسانند، در کانال مانش غرق شدند. این قایق که در نزدیکی شهر دانکرک فرانسه دچار حادثه شد، 19 سرنشین داشت.

«رسول ایران‌نژاد» 35 ساله، همسرش، «شیوا محمدپناهی» 35 ساله، «آنیتا ایران‌نژاد» 9 ساله و «آرمین ایران‌نژاد» 6 ساله در این حادثه جان باخته‌ و اجسادشان کشف و شناسایی شده و «آرتین» فرزند 15 ماهه آنها همچنان مفقود است.

این خانواده اهل روستای "گلینه" از توابع سردشت استان آذربایجان غربی بودند.

کانال مانش، بین فرانسه و بریتانیا یکی از پر رفت و آمدترین آبراه‌های جهان است و عبور از آن با شناورهای کوچک به خصوص در فصل زمستان و روزهایی که دریا طوفانی است، بسیار خطرناک است. 113

بیشتر بخوانید:

تراژدی غرق شدن خانواده ایرانی در کانال مانش و مسئولیت فراموش‌شده کشورهای اروپایی

کلیدواژه

کامنت