آبان 20, 1399 20:47 Asia/Tehran [Updated: آذر 12, 1400 21:59 Asia/Tehran]

وزیر امور خارجه ایران در پاکستان گفت وضعیت توافق هسته‌ای به رفتار آمریکا بستگی دارد و ایران منتظر دیدن اقدامات دولت جدید آمریکا است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محمدجواد ظریف در صدر هیاتی سیاسی و اقتصادی برای رایزنی با مقام‌های بلندپایه پاکستان شامگاه سه‌شنبه وارد «اسلام‌آباد» پایتخت این کشور شد. 

ظریف در بدو ورود به پاکستان در خصوص پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت شخصیت‌ها مطمئناً مهم هستند اما آنچه حائز اهمیت است رفتارها و اقدامات است و جمهوری اسلامی منتظر دیدن این اقدامات از جانب دولت جدید آمریکا است.

وزیر امور خارجه درباره اهداف سفر به اسلام‌آباد نیز گفت: ما با پاکستان به عنوان یک همسایه بسیار ویژه گفت‌وگوهایی مستمری داریم و این رایزنی‌ها به صورت دوره‌ای ‌انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: وضعیت جهان اسلام موضوع و نگرانی مشترک تهران و اسلام‌آباد است و هر دو کشور در قبال عادی سازی روابط برخی کشورها با رژیم صهیونیستی آن را با حساسیت دنبال می‌کنند.

ظریف در خصوص سطح فعلی روابط جمهوری اسلامی ایران با پاکستان به ویژه در حوزه اقتصادی و بازرگانی هم گفت: ما از این مناسبات راضی هستیم ، اما معتقدیم که ظرفیت‌های دو کشور فراتر از وضعیت فعلی است.

محمدجواد ظریف در سفر دو روزه به پاکستان با «عمران‌خان» نخست وزیر، «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه و ژنرال «قمر جاوید باجوا» فرمانده ارتش این کشور دیدار خواهد کرد. 

سخنرانی در نشست اندیشکده مطالعات راهبردی اسلام‌آباد (ISSI) از دیگر برنامه‌های ظریف در اسلام‌آباد خواهد بود.//114

بیشتر بخوانید:

قدردانی وزیر امور خارجه پاکستان از مواضع وحدت‌آفرین ظریف

ظریف به پاکستان می‌رود

کلیدواژه