آبان 29, 1399 12:10 Asia/Tehran [Updated: آذر 09, 1399 14:28 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس جمهور: خباثت دولت آمریکا در ایجاد مانع برای نوسازی ناوگان حمل و نقل، مانع از توسعه این بخش نشد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حسن روحانی در سی و سومین هفته افتتاح طرح های ملی با اشاره به عزم جدی دولت در توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای گفت: خوشبختانه با وجود خباثت دولت امریکا در ایجاد مانع برای نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور دولت با اتکا به توانمندای های داخلی این هدف را دنبال کرد.

رئیس جمهور تصریح کرد: یکی از تلاش‌های دولت این بود که در عرصه حمل و نقل از فناوری‌های نوین و شرکت‌های استارت آپی استفاده کند که در این زمینه اقدامات بسیار خوبی شده است.

وی افزود: این اقدامات به نحوی است که به جای آن که یک کامیون به بندر می‌رفت و پس از انتقال بار، خالی باز می‌گشت، با استفاده از سیستم استارت آپی زمانی که بار منتقل می‌کند می‌داند که در مسیر بازگشت چه باری را بازگرداند.

روحانی اضافه کرد: تا پیش از این در جا‌هایی امکان حمل و نقل نبود و یا حمل و نقل بود، اما امکان ارتباط نبود و کار‌ها خوب پیش نمی‌رفت، موضوعی که برای بخش کشاورزی ما بسیار حائز اهمیت است، اما با استفاده از امکانات شرکت‌های استارت آپی این مشکلات کاهش یافته است.

رئیس جمهور تاکید کرد: یکی از مسائل بسیار مهم، دولت الکترونیک، دیجیتال کردن اقتصاد و فعال کردن شرکت‌های استات آپی است که تحول بسیار بزرگی ایجاد کرد و آن را تا پایان دولت ادامه خواهیم داد.

روحانی در بخش دیگری از اظهاراتش با بیان اینکه حرکت بسیار خوبی را برای نوسازی حمل و نقل آغاز شده است، افزود: در ماه‌های نخست پس از توافق هسته‌ای توانستیم قرارداد‌های بسیار مهمی امضا کنیم و ۱۶ هواپیمای نو وارد کشور کنیم و اگر دولت خبیث اخیر آمریکا نبود تا به حال ده‌ها فروند هواپیمای دیگر وارد کشور می‌شد و ناوگان هواپیمایی کاملا نوسازی شده بود.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در زمینه ریل کار بسیار بزرگی انجام شده است به نحوی که اکنون در ساخت واگن‌ها و حتی بخش بسیار بزرگی از لوکوموتیو‌ها و ریل به خودکفایی رسیدیم .

رئیس جمهور در ادامه گفت: قصد ما این بود که کل ناوگان حمل و نقل اعم از مسافربری، بار، کامیون‌ها و اتوبوس‌ها را نوسازی کنیم و برای این طرح، خرید‌های خارجی و کارخانه‌های داخلی آن نیز مشخص بود، اما تحریم ها سبب شد که این طرح با مشکلاتی مواجه و کند شد که البته از طریق دیگر انجام می‌شود.

رئیس جمهور گفت: مردم عزیزما بدانند حمل و نقل برای ما اهمیت دارد و دولت در زمینه ترانزیت، ریل و نوسازی ناوگان هوایی کار‌های بسیار مهمی انجام داده است.

روحانی افزود: ۹ طرح بزرگ آزادراهی امسال و سال آینده در دستور کار دولت است، بخشی ممکن است به دولت بعد برسد و ما همه تلاش خود را برای تکمیل این طرح‌ها و دیگر طرح‌های حمل و نقل انجام می‌دهیم.

رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد: طرح‌های حمل و نقل سبب توسعه تولید، صادرات، رفاه مردم و صرفه جویی فراوان در زمینه انرژی شود.112

بیشتر بخوانید:

وزیر راه و شهرسازی: باید شعار "ناوگان ایرانی - دریانورد ایرانی" محقق شود ​

بهره برداری از طرح های مهم نفت وگاز و انرژی در منطقه آزاد قشم تا پایان دولت دوازدهم

بهره‌برداری از 50 دستگاه ناوگان ریلی با حضور وزیر راه 

کلیدواژه

کامنت