آذر 03, 1399 13:26 Asia/Tehran [Updated: دی 13, 1399 21:35 Asia/Tehran]
  • امیرعبداللهیان: ایران از تلاش‌های سازمان ملل برای حفظ حاکمیت سوریه حمایت می‌کند

تهران- ایران پرس: دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل گفت: ایران از تلاش‌های سازمان ملل و اقداماتی که به حفظ تمامیت ارضی، حاکمیت ملی و بازگشت امنیت پایدار به سوریه کمک نماید، استقبال می‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «حسین امیرعبداللهیان» در دیدار با «گیر پترسون» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در سوریه، با بیان اینکه برخی گروه‌های خطرناک تروریستی تلاش می‌کنند با تغییر نام از لیست سیاه تروریستی سازمان ملل متحد خارج شوند، افزود: ایران همچنان با قدرت از سوریه و امنیت این کشور مهم در منطقه دفاع و ضمن تاکید بر قضاوت بیطرفانه در قبال سوریه از تلاش‌های سازنده سازمان ملل متحد در کمک به سوریه حمایت می‌کند.

امیرعبداللهیان همچنین اعمال تحریم‌ها علیه سوریه به ویژه در حوزه دارو، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی را ظالمانه خواند و بر ضرورت اقدام برای رفع تحریم‌های انسانی تاکید کرد.

«گیر پترسون» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در سوریه هم در این دیدار ضمن قدردانی از اقدامات سازنده ایران در مبارزه با تروریسم در سوریه به حمایت‌های بشردوستانه و حمایت جمهوری اسلامی ایران از بازگشت مهاجران و آوارگان سوری به خانه هایشان اشاره کرد و گفت: ما باید در موضوع سوریه وضعیت حقوق بشر و آوارگان را بسیار جدی بگیریم.

پترسون به شرایط حساس سوریه و وجود برخی اختلاف دیدگاه ها در این کشور اشاره کرد و گفت: ما به کمک همه احزاب، طرف ها، کشورهای همسایه و سازمان های بین المللی برای خروج از این رکود و بن بست نیاز داریم.

وی همچنین با اشاره به وضعیت انسانی گفت: متاسفانه شرایط اقتصادی مردم سوریه هر روز بدتر می شود. بر همین اساس باید مذاکرات صورت گرفته در چند سال گذشته را ارزیابی کرده تا بدانیم که چه کارهایی صورت داده ایم و چه نقاط ضعفی در روند مذاکرات بوده است.

117

بیشتر بخوانید:

چشم انداز همکاری ایران و سازمان ملل برای رسیدن سوریه به امنیت پایدار

کلیدواژه