آذر 05, 1399 20:05 Asia/Tehran [Updated: دی 22, 1399 19:54 Asia/Tehran]
  • رایزنی خطیب‌زاده با مقامات افغانستان درخصوص گسترش همکاری‌های فرهنگی و رسانه‌ای

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در دیدار با برخی مقامات کنونی و سابق افغانستان درمورد توسعه و تعمیق روابط در حوزه‌های فرهنگی و همچنین سازوکارهای مرتبط با گسترش همکاری‌ها در حوزه رسانه‌ای گفتگو و تبادل نظر کرد.

 به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سعید خطیب زاده» در سفر به افغانستان با برخی از مقامات کنونی و سابق این کشور از جمله «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه ملی، وزیر اطلاعات و فرهنگ، معاون سیاسی وزارت امور خارجه و همچنین همتای خود در وزارت امور خارجه و «حامد کرزی» رئیس جمهوری پیشین افغانستان دیدار و درمورد توسعه و تعمیق روابط در حوزه‌های فرهنگی و رسانه‌ای گفتگو و تبادل نظر کرد.

دیدار و نشست مشترک با برخی از نمایندگان مجلس، نخبگان فرهنگی و رسانه‌ای و برخی از اندیشکده‌ها، دیدار با رئیس دانشگاه کابل و برخی از روسای دانشکده‌های این دانشگاه، مصاحبه با تلویزیون آریانا و گفتگوهای صریح و دوستانه با دیگر مدیران و اصحاب رسانه افغانستان از جمله برنامه‌های دیگر سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در این سفر بود.

سعید خطیب زاده در بازدید از دانشگاه کابل ضمن ابراز همدردی با دولت و مردم افغانستان به خصوص خانواده شهدای دانشجوی این دانشگاه که اخیرا در جریان اقدامی تروریستی به شهادت رسیدند، به رسم احترام به مقام شهدا دسته گلی تقدیم کرد.

تعمیق روابط راهبردی فرهنگی، تبادل هیات‌های رسانه‌ای و دعوت از اصحاب رسانه و چهره‌های شاخص فرهنگی و علمی افغانستان از جمله اهداف سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در این سفر بود.

117

بیشتر بخوانید:

خطیب زاده: سند راهبردی ایران و افغانستان به زودی امضا می‌شود

خطیب زاده: حمله تروریستی کابل نمونه‌ای از جنگ نیابتی آمریکا در افغانستان است

کلیدواژه