آذر 09, 1399 14:02 Asia/Tehran [Updated: آذر 10, 1399 01:15 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شناسایی ۱۲ هزار و ۹۵۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا و فوت  389 نفر در 24 ساعت گذشته در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سیما سادات لاری» روز یک شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور گفت: از دیروز تا امروز ۹ آذر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۲ هزار و ۹۵۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۷۹۵ نفر از آنها بستری شدند.

سیما لاری افزود: مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۹۴۸ هزار و ۷۴۹ نفر رسید و متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۸۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۷ هزار و ۸۷۴ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۶۵۸ هزار و ۲۹۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند و ۵۸۵۹ نفر از بیماران نیز در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی همچنین افزود: تاکنون ۶ میلیون و ۸۱ هزار و ۹۵۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 براساس اعلام وزارت بهداشت، استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند و استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

بر اساس آمار، تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان نیز به حدود 63 میلیون نفر رسیده است که از این تعداد دست‌کم یک میلیون و 460 هزار نفر جان خود را از دست دادند و بیش از 43 میلیون نفر هم بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان با حدود 14 میلیون مبتلا به ویروس کرونا و دست‌کم 272 هزار قربانی، بیش‌ترین تعداد مبتلایان و جان‌باختگان را به خود اختصاص داده است.

112

بیشتر بخوانید:

کاهش شمار مبتلایان و جان باختگان بیماری کرونا در کشور

تهران پس از ساعت 21؛ سکوت شبانه در اوج یکه‌تازی کرونا

خروج ۶۹ شهر ایران از حالت قرمز کرونایی

کلیدواژه