آذر 12, 1399 23:13 Asia/Tehran [Updated: آذر 12, 1399 23:19 Asia/Tehran]
  • اولین واکسن ایرانی کرونا کد اخلاق گرفت

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران از اخذ کد اخلاق در پژوهش توسط اولین واکسن ایرانی کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس،  "کیانوش جهانپور" چهارشنبه شب در توییتر نوشت: "اولین واکسن ایرانی کووید 19 موفق به اخذ کد اخلاق از کمیته ملی اخلاق در پژوهش شد."

جهانپور همچنین در توییت دیگری نوشت: واکسن غیرفعال شرکت "شفا فارمد" به عنوان اولین واکسن ایرانی کووید 19 با دریافت کد اخلاق عملا وارد فاز مطالعه بالینی شده است.

"سعید نمکی" وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران اخیرا  اعلام کرده بود به زودی ایران به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در ساخت واکسن کرونا در جهان شناخته خواهد شد.

بر اساس اعلام نمکی یکی از شرکت‌های تولید واکسن کرونا در ایران مجوز مطالعه فاز انسانی را گرفته و در روزهای آینده این حرکت آغاز می‌شود.

"کریستوف هملمن" christoph hamelmann نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران، 16 نوامبر (26 آبان) در نشست بررسی پیشرفت تولید واکسن کرونا در ایران   از پیشرفت های علمی و دارویی در ایران ابراز خوشحالی کرد و گفت: استفاده محققان ایرانی از همه روش ها و پلت‌فرمها برای ساخت واکسن کرونا، نشانه آن است که ایجاد محدودیت‌های سیاسی تأثیری در مسیر پیشرفت علمی جمهوری اسلامی ایران نداشته است.

120

کلیدواژه