دی 21, 1399 09:11 Asia/Tehran [Updated: اسفند 06, 1399 13:08 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس مجلس شورای اسلامی در چهلمین روز شهادت دانشمند شهید فخری زاده، از خانواده این شهید گرانقدر در صحن علنی مجلس تجلیل کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به مناسبت چهلمین روز شهادت دانشمند شهید محسن فخری زاده، با حضور سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع، حجت الاسلام سید ضیاء الدین آقاجان پور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، از خانواده این شهید بزرگوار با اهدای لوح تجلیل کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این جلسه با اشاره به اینکه امروز توفیق داریم که در خدمت خانواده محترم شهید سرافراز و دانشمند هسته‌ای شهید گرانقدر فخری زاده باشیم، گفت: با آشنایی که با کارهای این شهید عزیز داشتم، وی مصداق روشن یک نیروی انقلابی بود که در همه شرایط و طول زندگی گرانقدرش، وجود و قلبش برای اسلام، انقلاب، ایران عزیز و عزت کشورش می تپید.

قالیباف افزود: شهید فخری‌زاده مصداق واقعی انسانی بود که در راه دفاع از عزت کشور، پیشرفت علم و دانش در زمینه های مختلف و به معنای واقعی قوی شدن، توانست در توسعه علمی و اقتدار  کشور تلاش کند و در نهایت جان عزیز خود را تقدیم ملت ایران عزیز کرد .

رئیس قوه مقننه همچنین گفت: با توجه به اینکه مجلس هفته گذشته جلسه علنی نداشت، باید عرض تسلیتی هم بابت رحلت فیسلوف مجاهد و عزیز و گرانقدر آیت‌الله مصباح یزدی که از چهره های برجسته انقلاب اسلامی و از مبارزان و یاران مخلص حضرت امام در قبل و بعد از انقلاب و از بزرگان حوزه بود، داشته باشم. 

قالیباف افزود: نبود ایشان بدون شک ثلمه‌ای است به مجموعه حوزه و ملت عزیز ما، این رحلت را به محضر مقام معظم رهبری، خانواده محترم ایشان و همه ملت عزیز ایران تسلیت می‌گویم.112

بیشتر بخوانید:

قالیباف: ترور سردار سلیمانی، مصداق تروریسم دولتی سازمان‌یافته است

کلیدواژه