دی 24, 1399 11:28 Asia/Tehran [Updated: بهمن 08, 1399 17:11 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس دفتر رئیس جمهور گفت که دولت در پی ضابطه مند و قانونمند کردن استفاده از ماینرهای بیت کوین است تا مشکلاتی مثل افزایش بی‌رویه مصرف برق بروز نکند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمود واعظی» امروز(چهارشنبه) در جمع خبرنگاران در حیاط دولت درباره ارتباط بیت کوین و مصرف برق گفت: در یک سال گذشته دستگاه ماینر بصورت قاچاق وارد کشور شده و در جاهای مختلف استفاده شده است بنابراین فشارهایی هم به دولت وارد شد که استفاده از این دستگاهها بتواند قانونمند و ضابطه مند بشود.

وی افزود: دوبار در دولت مطرح شد که دارندگان دستگاهها باید از وزارت صمت اجازه بگیرند و وزارت نیرو هم تایید کند که چطور استفاده کنند؛ مثلا در روزهای وارونگی هوا استفاده نشود.

به گفته واعظی امروز در دولت این بحث هم عنوان شده که علاوه بر مجوزدارها، در برخی مرغداری ها و جاهای مختلف هم بطور غیرمجاز استفاده می شود و رئیس جمهور دستور داد که بطور محکم با این اقدام برخورد شود چون از حق مردم دارد بهره برداری می شود.

واعظی همچنین درباره قطع برق روز گذشته در برخی مناطق گفت که این مصوب دولت است که جلوی استفاده از مازوت در همه نیروگاه ها گرفته بشود و وزارت نیرو در پی این اقدام بوده است.

وی افزود: وزارت نیرو اما با یک اتفاق پیش بینی نشده مواجه شد چون به نظر می رسید که می تواند سوخت رسانی کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور درباره دلیل افزایش سوخت گفت: هوا سردتر شده و در دو سه ماه گذشته در ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت هم بارها تاکید شد که در فضاهای بسته، درها و پنجره ها باز شود اما همین موضوع باعث شده مصرف سوخت بسیاربالا برود.

 

 

کلیدواژه