دی 29, 1399 13:42 Asia/Tehran [Updated: فروردین 28, 1400 14:44 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از فردا (سه شنبه) با حضور تیپ‌های هوابرد، نیروهای مخصوص و واکنش سریع در سواحل مکران آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران روز دوشنبه با بیان اینکه این نیرو رزمایشی هدف محور و خاص را در سواحل مکران برگزار می‌کند، تصریح کرد: رزمایش اقتدار 99 با حضور تیپ 55 هوابرد، تیپ 65 نیرو مخصوص و ویژه، تیپ 223 واکنش سریع با پشتیبانی ترابری و رزمی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش ایران در سواحل مکران برگزار می‌شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر اینکه اهداف و ویژگی‌های این رزمایش منحصر به فرد است، افزود: تمامی تاکتیک‌های به‌کار گرفته شده در این رزمایش ترکیبی، بومی و خلاقانه است که متناسب با ساختارهای جدید نیروی زمینی ارتش ایران هویت پیدا می‌کند.

سرتیپ حیدری همچنین خاطرنشان کرد: ثبت رکورد در سرعت عمل و پاسخگویی سریع و قاطع به تهدیدات از اهداف پیش‌بینی شده در این رزمایش است؛ همچنین در این رزمایش تاکتیک‌های نوین و خلاقانه بومی به منظور افزایش توان نفوذ و تهاجم گسترده یگان‌های واکنش سریع و متحرک هجومی، در سواحل دشمن اجرا می‌شود.

وی با اشاره به بهره گیری از نیروهای متخصص و چند منظوره که توانمندی اجرای عملیات های مختلف را در پوشش جغرافیایی مختلف اعم از دریا، خشکی، کوهستان و... دارند، تصریح کرد: در این رزمایش از نیروهای متخصص و چند منظوره جهت اجرای عملیات ترکیبی برای رسیدن به اهداف در نظر گرفته شده استفاده می شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: عملیات متحرک هوایی، عملیات نفوذ در سطح و زیرسطح و حرکت به سوی اهداف دریایی دشمن از دیگر برنامه‌های این رزمایش است.

بنابراین گزارش؛ این رزمایش با حضور و نظارت امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین نظارت فرماندهان و مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح و ستاد ارتش برگزار می‌شود.

117

بیشتر بخوانید:

شلیک اژدر از زیردریایی بومی فاتح در رزمایش اقتدار دریایی ۹۹ ارتش ایران

کلیدواژه