دی 30, 1399 00:34 Asia/Tehran [Updated: دی 30, 1399 00:50 Asia/Tehran]
  • سفیر ایران در پاکستان: ایران از همکاری‌ منطقه‌ای و گفتگو برای حل منازعات استقبال می‌کند

سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد گفت: تهران همواره از همکاری‌های منطقه‌ای و گفتگو برای حل منازعات استقبال کرده است و بر دیپلماسی و روش‌های مسالمت آمیز تاکید دارد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سید محمدعلی حسینی» در مصاحبه با تلویزیون دولتی پاکستان (PTV) که روز دوشنبه منتشر شد، با اشاره به ارائه طرح ابتکار صلح هرمز از سوی تهران خاطرنشان کرد: این طرح با هدف گفتگو برای امنیت، آشتی و استفاده از ابزارهای دیپلماتیک و مذاکره برای حل اختلافات ارائه شده است.

حسینی، پیوند برادری ایران و پاکستان را الگویی مناسب برای کشورهای منطقه عنوان کرد و افزود: تهران و اسلام‌آباد در حوزه سیاسی غیر از منافع مشترک، پیرامون خیلی از موضوعات مواضع بسیار نزدیک و یکسانی دارند.

سفیر ایران در اسلام‌آباد در ادامه این گفتگو دولت ترامپ را مسوول مستقیم تحمیل تروریسم دولتی بر ملت ایران دانست و گفت: «جو بایدن» باید خسارت‌های ناشی از تصمیمات یکجانبه دولت آمریکا را جبران کرده و در کنار سایر اعضای متخلف برجام در مسیر عمل به تعهدات‌ بین المللی گام بردارد.

حسینی همچنین با اشاره به برخی اقدامات مخرب آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در منطقه یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران به هرگونه اشتباه راهبردی و تجاوز، پاسخ کوبنده و فوری خواهد داد. 

وی افزود: ما همواره از کشورهایی که حسن نیت و ابتکار عمل دوستانه داشتند مانند پاکستان برای کاهش تنش میان ایران و برخی کشورهای عربی منطقه استقبال و ضمن آمادگی و حمایت، موضع خود را صریح و شفاف اعلام کردیم و تاکید داشته‌ایم که ایران آمادگی دارد تا صفحه جدیدی را در روابط با برخی کشورهایی که دچار سوء‌تفاهم هستند، ایجاد کند.

سفیر کشورمان در پاکستان گفت: ترور سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی این امر را کاملاً واضح ساخت که جمهوری اسلامی ایران قربانی یک تروریسم دولتی شده است، زیرا ترامپ شخصاً دستور ترور یک فرمانده عملیاتی و معروف در جنگ با تروریسم در ایران، منطقه و جهان را صادر کرد. //114

بیشتر بخوانید:

 

استقبال پاکستان از حضور ایران در طرح راهبردی سی‌پَک

پاسخ پاکستان به خط و نشان کشیدن آمریکا

کلیدواژه