دی 30, 1399 08:30 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 18, 1400 14:38 Asia/Tehran]

رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سواحل مکران در کنارک آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش صبح امروز (سه شنبه) با شرکت تیپ های هوابرد شیراز، نیروی مخصوص، واکنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و به طور گسترده هوانیروز ارتش در سواحل مکران آغاز شد.

در این رزمایش تیپ 55 هوابرد، تیپ 65 نیرو مخصوص و ویژه، تیپ 223 واکنش سریع، با پشتیبانی ترابری و رزمی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش حضور دارند.

این رزمایش با هدف ارزیابی میزان آمادگی رزمی یگان‌های نیروی زمینی ارتش در مقابله با تهدیدها و اجرای طرح جابجایی یگانها از مناطق سرزمینی به منطقه ماموریت برابر طرح‌های پیش بینی شده برگزار می شود.

در این رزمایش انواع تاکتیک های خلاقانه بومی به منظور ارزیابی مهارت های چندگانه تیپ های حرفه ای نیروی زمینی ارتش عملیاتی می شود.

جانشین فرمانده کل ارتش درخصوص برگزاری «رزمایش اقتدار 99 نزاجا» اظهارکرد: نیروی زمینی، نیرویی پا در رکاب و در عرصه‌های مختلف رزمی توانمند و پیشرو است.

امیر سرتیپ «محمدحسین دادرس» با اشاره به توان عملیاتی نزاجا در دستیابی به اهداف مدنظر افزود: امروز نیروی زمینی در عرصه‌های پهپادی و موشکی به توانمندی عملیاتی قابل ملاحظه‌ای دست یافته است.

دادرس تصریح کرد: قدرت و توانمندی نیروی زمینی ارتش در پاسخ‌گویی به تهدیدات، در رزمایش اقتدار 99 به نمایش گذاشته می‌شود.

بنابراین گزارش؛ این رزمایش با حضور و نظارت امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین نظارت فرماندهان و مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح و ستاد ارتش در حال برگزاری است.

پیش از این،رزمایش «اقتدار دریایی 99» نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز، روز چهارشنبه هفته گذشته در سواحل مکران و شمال اقیانوس هند برگزار شد.

117

بیشتر بخوانید:

فردا؛ آغاز رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش

کلیدواژه