بهمن 05, 1399 19:00 Asia/Tehran [Updated: بهمن 05, 1399 19:28 Asia/Tehran]
  • فرمانده ناجا: خودروی نماینده مجلس مجوز تردد در خط ویژه را ندارد

فرمانده نیروی انتظامی در واکنش به ماجرای درگیری نماینده مجلس با مامور راهور ناجا گفت: قطعاً از مامور وظیفه شناس حمایت می‌کنیم، همه در برابر قانون یکسانند و از مسئولان انتظار داریم که نسبت به قانون التزام و احترام داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار «حسین اشتری» در حاشیه حضور در بنیاد تعاون ناجا در واکنش به پرونده درگیری نماینده مجلس با مامور وظیفه راهور اظهار کرد: بلافاصله پس از اینکه از این موضوع اطلاع پیدا کردیم، به سرعت دستورات لازم را برای معاونت حقوقی و بازرسی کل ناجا جهت بررسی موضوع و رسیدگی به آن صادر کردیم و امید است هر چه زودتر بررسی‌ها به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه حتماً از مامور وظیفه‌شناس حمایت خواهیم کرد، افزود نیروهای پلیس به صورت شبانه روز در اقصی نقاط کشور در شرایط اقلیمی مختلف اعم از سرما و گرما انجام وظیفه می‌کنند و انتظار داریم کسانی که مسئولیت و یا جایگاهی دارند بیش از دیگران نسبت به رعایت قانون التزام داشته باشند.

سردار اشتری در پاسخ به این سوال که آیا نماینده مجلس مجوز تردد در خط ویژه اتوبوس را داشته یا خیر؟ گفت: خیر! نماینده مذکور مجوزی برای تردد در خط ویژه نداشته است.

فرمانده نیروی انتظامی در پاسخ به این سوال که در سنوات گذشته نیروی انتظامی در مواجهه با چنین حوادثی چگونه ورود پیدا کرد و به نتیجه رسید، اظهار کرد: در نمونه مشابه که دو سال گذشته در فرودگاه مهرآباد اتفاق افتاد، از نماینده مذکور شکایت کردیم و ضمن رسیدگی موضوع توسط دادگاه، نماینده مذکور ملزم به عذرخواهی و کسب رضایت شاکی و خانواده‌اش شد که این موضوع و نتایج آن در فضای مجازی هم انعکاس داده شد.

سردار اشتری خطاب به نیروهای پلیس تاکید کرد: وظایف خود را مقتدرانه، قانونمندانه و هوشمندانه انجام دهید و در خدمت مردم باشید. امید است که خدمات ما مورد رضایت خداوند و مردم قرار گیرد. 

«علی اصغر عنابستانی»، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز گذشته به علت ممانعت سرباز راهور از ورود وی به خط ویژه اتوبوس، عصبانی شده و به صورت این سرباز سیلی زد. 

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به انتشار فیلم برخورد نامناسب این نماینده مجلس با سرباز راهنمایی و رانندگی در صفحه شخصی خود نوشت: در برابر قانون همه مساوی هستند. مجلس به کسانی که به وظیفۀ قانونی خود عمل می‌کنند افتخار می‌کند و ‌اولین مدافع حقوق آنهاست.// 114

بیشتر بخوانید:

افزایش حقوق سربازان در بودجه 1400 / حداقل حقوق یک میلیون و 800 هزار تومان

واکنش پلیس به سیلی نماینده مجلس به سرباز راهور+ فیلم

کلیدواژه