بهمن 06, 1399 10:18 Asia/Tehran [Updated: فروردین 23, 1400 22:27 Asia/Tehran]
  • سرلشکر باقری: رزمایش‌های اخیر موجب دلگرمی مردم ایران و ناامیدی دشمنان شد

تهران- ایران پرس: رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه در یک مدت فشرده 15 روزه، نیرو‌های مسلح با اقتدار 10 رزمایش را در سراسر کشور برگزار کردند، گفت: اقدامات فوق‌العاده‌ای در این رزمایش‌ها صورت گرفت که موجب دلگرمی مردم و ناامیدی دشمنان شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار سرلشکر «محمد باقری» صبح دوشنبه در نهمین جلسه هیات امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، با اشاره به رزمایش‌های اخیر نیرو‌های مسلح اظهار داشت: در طول دو ماه گذشته، جمهوری اسلامی ایران با تهدیداتی مواجه شد که طی آن رئیس‌جمهور بی‌خرد آمریکا تهدیداتی را علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی مطرح کرد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: فرد بی‌سوادی که امکان هرگونه اقدامی از سوی او می‌رفت در همان زمان به ظاهر قدرت‌نمایی‌ها و تلاش‌هایی را انجام داد که لازم بود تا نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران آمادگی‌های خود را در مقابل به نمایش بگذارند و بحمدالله در مدت فشرده 15 روزه نیرو‌های مسلح با اقتدار 10 رزمایش را در سراسر کشور برگزار کردند که بسیاری از آن‌ها با پیشنهاد و داوطلبی خود این نیرو‌ها بود.

سرلشکر باقری با بیان اینکه اقدامات فوق‌العاده‌ای در این رزمایش‌ها صورت گرفت که برخی از این اقدامات برای نخستین بار انجام می‌شد، تصریح کرد: این رزمایش‌ها در واقع قدرت و آمادگی جمهوری اسلامی و نیرو‌های مسلح را به جهان و دشمنان نشان داد و موجب دلگرمی ملت ایران و یأس دشمنان شد.

وی تاکید کرد: دشمن چندین بار در خلال برگزاری این رزمایش‌ها از طریق مختلف اعلام کرد که قصد هیچ‌گونه تهاجمی ندارد، اقداماتش صرفاً دفاعی است و نگران اقدامات هم‌پیمانان جمهوری اسلامی در سالگرد شهادت سردار سلیمانی بوده است.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: به هر صورت این آمادگی‌ها کاملاً ضرورت دارد و باید تداوم داشته باشد؛ ما از دفاع مقدس آموختیم که چنانچه هدف ما سربلندی و عزت کشور است، باید همواره آماده و قدرتمند باشیم و این توانمندی‌ها را به دشمنان نشان دهیم.

117

بیشتر بخوانید:

پیام تبریک سرلشکر باقری به رهبر معظم انقلاب برای برگزاری موفق رزمایش‌های سپاه و ارتش

سرلشکر باقری: برای خنثی شدن تحریم‌ها باید در همه زمینه‌ها قوی باشیم

کلیدواژه