بهمن 07, 1399 16:10 Asia/Tehran [Updated: بهمن 07, 1399 16:28 Asia/Tehran]

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با انتشار فیلمی در فضای مجازی از مردم و مامور نیروی انتظامی عذرخواهی کرد و گفت: «باید به خودم مسلط می‌بودم. کارم اشتباه بود.»

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری ایران پرس، اوایل هفته جاری فیلمی منتشر شد که در این فیلم سرباز وظیفه راهنمایی و رانندگی، عنوان کرد به دلیل اینکه از عبور بدون مجوز خودروی حامل نماینده مجلس از قسمت بی ار تی خیابان آزادی ممانعت کرده، این نماینده مجلس سیلی به صورت وی زده است.

این فیلم با واکنش‌های گسترده رسمی و غیررسمی مواجه شد.

در ادامه، «علی اصغر عنابستانی» نماینده مردم سبزوار با انتشار پیامی در فضای مجازی، سیلی زدن به سرباز وظیفه راهنمایی و رانندگی را تکذیب کرد.

با این حال، فرمانده کل نیروی انتظامی و دیگر فرماندهان این نیرو به صورت رسمی سیلی زدن به صورت سرباز راهنمایی و رانندگی را تائید و به رفتار این نماینده مجلس اعتراض کرده و خواهان رسیدگی فوری به موضوع شدند.

«محمدباقر قالیباف»، رئیس مجلس نیز با تقبیح چنین رفتارهایی، از رسیدگی به موضوع خبر داد و اعلام کرد دستور بررسی دقیق ماجرا صادر شده است و در صورت احراز تخلف، هیات نظارت بر رفتار نمایندگان بدون مسامحه با نماینده مذکور برخورد قانونی خواهد کرد.

پس از حجم گسترده اعتراضات و فشارها، سرانجام عنابستانی امروز سه شنبه با انتشار یک ویدئو در فضای مجازی پذیرفت که کارش اشتباه بوده است و به دلیل حواشی رخ داده از مردم و مامور مجری قانون عذرخواهی کرد.

عنابستانی در این فیلم گفت: هدف از انتشار این فیلم عذرخواهی از تک تک مردم کشور است که به هر دلیلی احساسات آنها جریحه‌دار شد. 

نماینده مردم سبزوار در مجلس با تشکر از مأمور راهور پلیس برای اجرای قانون و جلوگیری از ورود خودرو او به خط ویژه عنوان کرد: این اتفاق ممکن است برای هر فردی رخ بدهد که اگر توهینی بشنود، عصبانی شود زیرا همه ما انسان‌ها ممکن است در مقابل توهین دچار خطا شویم.

وی خاطرنشان کرد: با این وجود، اینجانب باید بیشتر به خود مسلط می‌بودم و در همان حد عصبانیت نیز کارم اشتباه بود و به همین دلیل بار دیگر از مردم ایران و حوزه انتخابیه که روزهای سختی برای آنها می‌گذرد و شرمنده آنها شدم، عذرخواهی می‌کنم و بنده خاک پای آنها و مدافعان وطنم هستم.// 114

بیشتر بخوانید:

واکنش پلیس به سیلی نماینده مجلس به سرباز راهور+ فیلم

 

کلیدواژه