بهمن 09, 1399 12:35 Asia/Tehran [Updated: اسفند 16, 1399 14:37 Asia/Tehran]
  • قالیباف: در غنی سازی ۲۰ درصدی از برنامه جلوتریم

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران با بیان اینکه در غنی سازی ۲۰ درصدی از برنامه جلوتریم گفت: در کمتر از یک ماه ۱۷ کیلوگرم غنی‌سازی ۲۰ درصد در مجتمع غنی‌سازی شهید علی‌محمدی (فردو) انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمد باقر قالیباف» در حاشیه بازدید امروز خود از تاسیسات هسته‌ای فردو ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، تصریح کرد، این بازدید براساس نظارت میدانی ما در زمینه اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و زمانبندی‌های اجرای این قانون انجام گرفت.

رئیس مجلس ایران با بیان اینکه در کمتر از یک ماه ۱۷ کیلوگرم غنی‌سازی ۲۰ درصد در مجتمع غنی‌سازی شهید علی‌محمدی (فردو) انجام شده است افزود، نصب سانتریفیوژ‌های آی آر ۲ ام نیز مسیر خود را طی کرده، بخشی از آن نصب شده و بخشی دیگر نیز در حال نصب است.

وی خاطرنشان کرد، ما در کشور برای برداشتن گام جدی در پیشرفت، نیازمند پیشران‌هایی در حوزه‌های مختلفی، چون صنعتی، کشاورزی و اقتصادی هستیم و مطمئنیم که یکی از آن پیشران‌های بسیار موثر در حوزه صنعت هسته‌ای است.

قالیباف با اشاره به تلاش سازمان انرژی اتمی ایران در حوزه سلامت و درمان گفت، نمونه‌های جدی کار را اینجا دیدیم، بخش‌های دیگر نیز می‌توانند در تولید رادیودارو‌ها، تشخیص و درمان و خدمات به مردم موثر باشند که باید به آن‌ها توجه کنیم.

وی افزود، اگر دشمن محکم در مقابل ما ایستاده و نمی‌خواهد کشور ما دارای چنین فناوری مهم و بنیه علمی باشد، ریشه در این دارد که آن‌ها از ایران قوی، بااستعداد و دانا ناراحتند.

رئیس مجلس ایران تاکید کرد، دشمن بداند ما مصمم به اجرای قانون راهبردی رفع تحریم هستیم تا شاهد رفع کامل تحریم‌ها باشیم.

118

بیشتر بخوانید:

قالیباف: مردم، سد تحریم و تحریف را پشت سر خواهند گذاشت

قالیباف: تحریم‌ها، پایه‌های اقتصاد ایران را محکم‌تر کرد

کلیدواژه