بهمن 21, 1399 03:46 Asia/Tehran [Updated: بهمن 21, 1399 06:14 Asia/Tehran]
  • تاکید قالیباف بر ضرورت نقش آفرینی ایران و روسیه در نظم نوین جهانی

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران روز دوشنبه در انستیتو شرق شناسی مسکو بر ضرورت نقش آفرینی ایران و روسیه در نظم نوین جهانی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، "محمدباقر قالیباف" در جمع ایران‌شناسان و اندیشمندان انستیتو شرق شناسی مسکو با اشاره به ضرورت نقش آفرینی ایران و روسیه در نظم جدید جهانی گفت: در این نظم نوین جهانی انحصار تکنولوژی های پیشرفته از دست غرب خارج شده است.

قالیباف همچنین به بحران‌های موجود در جهان اشاره کرد و اظهار داشت، آمریکا و برخی کشورها از طریق ایجاد تقابل با روسیه و چین، استفاده تروریستی از قدرت نظامی، نظیر آنچه در ترور سردار سپهبد شهید "حاج قاسم سلیمانی" شاهد بودیم، بدنبال حفظ قدرت خود هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران افزود: قرن آینده، قرن آسیا خواهد بود و مرکز ثقل جهان سابقه کمتری در زورگویی و سابقه بیشتری در صلح و دوستی دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران عصر یکشنبه در صدر هیاتی پارلمانی برای دیدار و رایزنی با مقامات ارشد روسیه وارد مسکو، پایتخت این کشور شد.

قالیباف به دعوت رسمی "ویچیسلاو والودین" رئیس دومای دولتی روسیه به این کشور سفر کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران روز دوشنبه در دیدار با "ویچیسلاو والودین"، پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه را به رئیس دومای دولتی این کشور تقدیم کرد.

120

کلیدواژه