بهمن 25, 1399 16:53 Asia/Tehran [Updated: بهمن 25, 1399 16:58 Asia/Tehran]
  • احتمال بررسی همزمان لایحه بودجه 1400 در مجلس و شورای نگهبان

تهران- ایران پرس: سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1400، با بیان اینکه بررسی بودجه سال آینده در دستور این هفته مجلس قرار خواهد گرفت از احتمال بررسی همزمان بخش‌های بودجه در مجلس و شورای نگهبان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «رحیم زارع» با اشاره به آخرین خبرها و پیام‌هایی که از دولت به مجلس درباره بودجه 1400 ارسال شده است، اظهار داشت: اصلاحات جزئی در بودجه 1400 صورت گرفته است و منتظر ارسال آن از سوی دولت به مجلس هستیم و این هفته در روزهای یکشنبه یا دوشنبه در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1400 درباره روند بررسی بودجه گفت: در صورتی که بودجه اصلاحی از سوی دولت ارسال شود اگر در برخی موضوعات آن نیاز به اصلاحاتی باشد در کمیسیون تلفیق اصلاحات انجام و سپس به صحن علنی ارجاع خواهد شد و موافقان و مخالفان نظرات خود را بیان می‌کنند و در نهایت رای گیری انجام می‌شود.

زارع تصریح کرد: با برنامه ریزی و در چند نوبت می‌توانیم بودجه را تا پایان سال و قبل از عید مصوب کنیم و به منظور تسریع در کار احتمال دارد مصوبات بودجه به صورت بخش بخش به شورای نگهبان ارسال شود و به شکل همزمان و موازی با این شورا، بودجه را بررسی کنیم تا بودجه کامل شده را تحویل دولت دهیم.

117

بیشتر بخوانید:

مجلس با کلیات لایحه بودجه 1400 مخالفت کرد

روحانی: دولت تغییر شاکله بودجه را نمی‌پذیرد

کلیدواژه