بهمن 28, 1399 13:44 Asia/Tehran [Updated: فروردین 22, 1400 18:53 Asia/Tehran]
  • امیر دریادار خانزادی: نیروی دریایی هند به رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند ملحق می‌شود

چابهار- ایران پرس: فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: هدف کلی رزمایش مرکب امنیت دریایی در منطقه شمال اقیانوس هند دستیابی به امنیت جمعی در سطح منطقه است و نیروی دریایی هند به این رزمایش ملحق می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: از سال گذشته سلسله رزمایش های امنیت دریایی که به شکل مرکب برگزار می شود، با شرکت کشورهای منطقه و جهان در دستور کار نیروی دریایی قرار گرفته است. 
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در این نوبت  از رزمایش که از  امروز سه شنبه آغاز شده است، نیروی دریایی روسیه به محل رزمایش ملحق شده و نیروی دریایی هند هم در رزمایش مرکب امنیت دریایی حضور می‌یابد.
امیر دریادار خانزادی افزود: این رزمایش در منطقه شمال اقیانوس هند با هدف دستیابی به امنیت جمعی و تمرین مشارکتی کار خود را آغاز کرده است و در در سال گذشته نیروی دریایی چین که نیروی پر قدرتی است در کنار نیروهای دریایی پرقدرت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران حضور داشت. 
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: امسال با توجه به اینکه رزمایش با سال نو چین همزمان شده است، چینی ها اعلام کردند بعد از سال نو چینی به رزمایش اضافه خواهند شد.

امیر دریادار خانزادی افزود: هدف کلی رزمایش دستیابی به امنیت جمعی در سطح منطقه است که کمک کند امنیت شمال اقیانوس هند به این شکل که پایدار است به نفع ذی نفعان تداوم پیدا کند. 
فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: ویژگی رزمایش امسال اضافه شدن نیروی دریایی هند به رزمایش است، هند یکی از نیروی‌های دریایی قدرتمند در منطقه است و حضور نیروی دریایی این کشور در رزمایش برای هند و ایران بسیار مهم است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: همزمان اتفاقات خوبی در منطقه اقیانوس هند در حال انجام است ،در کشور پاکستان با محوریت پاکستان رزمایش «امان» که مفهومش ایمن سازی است در حال برگزاری است که فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این رزمایش حضور و بر چگونگی انجام آن نظارت دارد. 
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: همچنین یکی از کارگاه‌های اجلاس آیونز در کشور هند تحت عنوان مقابله با بلایای طبیعی (HADR) در حال برگزاری است که در این کارگاه هم نماینده نیروی دریایی ارتش ایران حضور دارد.
امیر دریادار خانزادی افزود: مجموعه تلاش‌هایی که در منطقه اقیانوس هند در حال شکل گیری است، نشان می دهد که کشورهای این منطقه به ویژه آن هایی که صاحب قدرت های دریایی هستند نسبت به گذشته همگرا تر می شوند که امنیت جمعی را به دست بیاوریم. 
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت : این همگرایی به  این معنی است که استکبار جهانی که تا امروز در منطقه یکه تازی می کرد باید متوجه بشود که منطقه را ترک کند، این منطقه صاحب دارد و نیروی دریایی تسلط کافی را برای برقراری امنیت منطقه دارد. 
امیردریادار خانزادی گفت : همه  این‌ مباحث  به معنای رشد و توسعه امنیت به نفع امنیت منطقه ای و تجارت جهانی خواهد بود.112

بیشتر بخوانید:

پیام‌ رزمایش ایران، روسیه: تقویت صلح، دوستی و امنیت در منطقه 

شلیک ناو‌های ایران و روسیه به سمت اهداف دریایی در رزمایش مشترک

کلیدواژه