اسفند 02, 1399 12:43 Asia/Tehran [Updated: اسفند 13, 1399 18:54 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا با هشدار درباره وضعیت استان خوزستان گفت که ویروس انگلیسی از عراق وارد شده و گردش ویروس در استان خوزستان مشاهده شده که این موضوع زنگ خطری برای کشور است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، علیرضا رئیسی روز شنبه در نشست خبری تشریح آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور تاکید کرد، گردش سریع ویروس در عراق وجود دارد و استان‌های غربی و هم‌مرز با عراق باید بیشتر مراقب باشند و به درستی پروتکل‌های بهداشتی رعایت کنند.  

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در ایران اظهار کرد، استان خوزستان در بین استان‌های کشور بالاترین شیوع بیماری کرونا دارد و گردش ویروس انگلیسی کرونا در استان خوزستان مشاهده شده و این موضوع زنگ خطری برای کشور است.
رئیسی افزود، 11 شهر با وضعیت قرمز در کشور وجود دارد و همه در استان خوزستان است و همچنین 52 شهر وضعیت نارنجی، 217 شهر وضعیت زرد و 108 شهر وضعیت آبی دارند.  
سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در ایران گفت، سرعت انتشار ویروس کرونا در استان خوزستان بسیار بالاست و باید دقت شود تا پروتکل‌‌های بهداشتی به دقت در این استان مرزی رعایت شود.  
علیرضا رئیسی همچنین تصریح کرد، بیش از 14 درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور کاهش یافته است و این کاهش به افزایش بیماران کرونایی منجر می‌شود.
سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در ایران تاکید کرد، واکسیناسیون به تنهایی برای کنترل بیماری کرونا کافی نیست و باید پروتکل‌های بهداشتی به طور دقیق رعایت شود.

کلیدواژه