اسفند 03, 1399 08:40 Asia/Tehran [Updated: اسفند 10, 1399 14:18 Asia/Tehran]

تهران- ایران‌پرس: علی ربیعی، سخنگوی دولت از اولین مرکز کارآفرینی برای افراد بهبود یافته از کارتن‌خوابی و اعتیاد که توسط جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها راه‌اندازی شده است بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سخنگوی دولت در حاشیه بازدید از سرای حافظ مرکز اشتغال و کارآفرینی بهبود یافتگان از اعتیاد و کارتن خوابی در پاسخ به سوال خبرگزاری ایران‌پرس مبنی بر اینکه جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها با چه هدفی تشکیل شد و گستردگی چارچوب فعالیت این جمعیت در چه حوزه‌های تعریف شده است گفت، پنچ هزار و 500 سازمان مردم نهاد در دولت یازدهم و دوازدهم مجوز گرفتند.
علی ربیعی تصریح کرد، یکی از استراتژی‌های دولت واگذاری کار به سازمان‌های مردم نهاد بود که براین اساس، 9هزار سازمان مردم نهاد فقط در حوزه بهزیستی فعالیت می‌کنند که از این تعداد پنچ هزار و 500 سازمان مردم نهاد در دولت یازدهم و دوازدهم مجوز گرفتند.
وی افزود، برنامه جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها هم معطوف به سیاست‌گذاری در رابطه با اشتغال حمایتی و هم حمایت از گروه‌های اجتماعی خاص بوده است که به چرخه زندگی برگردند. 
سخنگوی دولت تصریح کرد، بر اساس این سیاست، اشتغال حمایتی چند شاخه دارد که بخشی از آن گروه‌های آسیب‌پذیر شناسایی شدند که یکی از آن استراتژی‌هایی که اجرا شد و در سرای حافظ شاهد آن هستیم.
ربیعی تصریح کرد، برنامه‌‌ریزی آموزشی برای این افراد در نظر گرفته و اجرا شد و امسال 3هزار و 700 میلیارد تومان پول قرض الحسنه برای گروه‌هایی در قالب مددجویان و گروه‌هایی که در معرض آسیب بودند و نجات پیدا کردند در نظر گرفته شد.
سخنگوی دولت گفت، تاکنون افرادی در حوزه‌های ورزش، حمل و نقل و خدمات تا سقف 15 هزار میلیارد تومان به بانک معرفی شدند که 9هزار میلیارد تومان دریافت کردند و بقیه هم در نوبت دریافت هستند و همچنین علاوه بر 15 میلیارد تومان، پنچ هزار میلیارد تومان دیگر هم امکان پرداخت کمک وجود دارد.112

کلیدواژه