اسفند 04, 1399 16:49 Asia/Tehran [Updated: اسفند 04, 1399 17:01 Asia/Tehran]
  • بیانیه پایانی نشست خبرگان: بازگشت آمریکا به برجام بدون رفع تحریم، مضر است

هشتمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری «دوره پنجم» در بیانیه پایانی خود تاکید کرد: بازگشت آمریکا به برجام بدون رفعِ عملیِ تحریم ها، نه تنها نفعی ندارد، بلکه مضر هم هست.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، مجلس خبرگان رهبری در پایان هشتمین اجلاس رسمی خود با صدور بیانیه ای اعلام کرد، با مقاومت و تحمل سختی‌ها و مشکلات توسط مردم ایران، سیاستِ تحریم های ظالمانه و فشار حداکثری آمریکای جنایتکار علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، رنگ باخته و با شکست مواجه شد.

در این بیانیه آمده است جهانیان دیدند که یکی دیگر از رؤسای جمهور خبیث و بی منطق آمریکا به زباله دان تاریخ پیوست، اما نظام جمهوری اسلامی ایران با اتکاء به «پشتوانه عمیق مردمی» همچنان با صلابت به پیش می رود.

این بیانیه می افزاید، استکبار جهانی بداند بازگشت یا عدم بازگشت آمریکا به برجام، اثری در مقاومت ملت شریف ایران ندارد و بازگشت آنان به برجام بدون رفعِ عملیِ تحریم ها، نه تنها نفعی ندارد، بلکه مضر هم هست.

نمایندگان خبرگان رهبری خاطرنشان کردند سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، همواره بر اصل «عزت، حکمت و مصلحت» استوار بوده و بر مذاکره و تعامل سازنده با جهان؛ به ویژه کشورهای منطقه تأکید دارد. لکن مذاکره مجدد با آمریکا بر سر مسائل توافق شده را خط قرمز نظام دانسته و مسائل دفاعی و موشکی خود را غیر قابل مذاکره می دانیم.

مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد، با همدلی سران قوا و تبعیت مسؤولان محترم نظام از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و دفاعِ یکدل و یکصدا از عزت و استقلال کشور حتماً در برابر حربه های دشمنان پیروز خواهیم شد.

همچنین در بخش دیگری از بیانیه آمده است انتخابات در جمهوری اسلامی، میدان حضور و مشارکت حداکثری اقشار مردم در عرصه اجتماعی - سیاسی است و شرکت گسترده در انتخابات، حق و تکلیف دینی و ملی عموم شهروندان است. مجلس خبرگان رهبری، ضمن دعوت از مردم شریف ایران برای حضور پرشور در انتخابات خرداد ۱۴۰۰  تأکید می کند به کارگیری شیوه های صحیح و منطقی در معرفی و تبلیغ کاندیداها و پرهیز از سیاه نمایی، روش های غیر شرعی و رعایت اخلاق از شرایط ضروری یک انتخابات شایسته و در طراز نظام اسلامی است و در چنین فضائی، امکان تشخیص اصلح فراهم می آید. 

در این بیانیه با اشاره به مشکلات معیشتی مردم، آمده است موضوع گرانی و تورم که اکثریت مردم را آزار می دهد عزم و همتی مضاعف از سوی سران محترم قوا می طلبد تا با برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر کاربردی، نسبت به مسأله اشتغال، رفع بیکاری و فقر، مبارزه با گرانی و تلاش برای تحقق عدالت اجتماعی، بیش از پیش اهتمام داشته باشند.

هشتمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری صبح دوشنبه با سخنرانی آیت‌الله احمد جنتی رییس این مجلس با رعایت کامل شیوه نامه بهداشتی برگزار شد. // 114

بیشتر بخوانید:

دیدار نمایندگان مجلس خبرگان با رهبر انقلاب اسلامی

اعضای هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری ابقاء شدند

کلیدواژه