اسفند 05, 1399 19:38 Asia/Tehran [Updated: اسفند 05, 1399 19:50 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نمایشگاه گردشگری تهران از بهره‌برداری از سفرهای هوشمند با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری ایران پرس در حاشیه نمایشگاه (تخصصی) گردشگری و صنایع‌ دستی تهران گفت در این نمایشگاه آخرین دستاوردها و ظرفیت‌های گردشگری ایران به نمایش گذاشته می‌شود. 

مونسان افزود با توجه به شیوع کرونا، در این نمایشگاه مدلی از سفرهای جدید با نام سفرهای هوشمند به معرض نمایش گذاشته می‌شود که طبق این مدل، سفر گردشگران از نقطه آغاز، اقامت و بازگشت، کاملا تحت نظارت و منطبق با پروتکل های بهداشتی خواهد بود.

وزیر گردشگری همچنین در کنفرانس خبری که در حاشیه نمایشگاه برگزار کرد، با بیان اینکه در سنوات اخیر فعالیت گردشگری در کشور رکوردهای چشمگیری را ثبت کرده است، اظهار کرد: مصداق دستیابی به این رکوردها در ورود بیش از ۸ میلیون گردشگر خارجی در ۶ ماهه نخست سال ۹۸ و تا پیش از کرونا به کشور است.

وی این رکورد را دو برابر تعداد گردشگران خارجی از آغاز دولت دوازدهم اعلام کرد و گفت: امید داشتیم تا پایان سال ۹۸ به رقم ۱۰ میلیون گردشگر خارجی دست پیدا کنیم که با شیوع کرونا و توقف گردشگری در جهان این امر میسر نشد.

مونسان برگزاری چهاردهمین نمایشگاه گردشگری را بیانگر آمادگی کامل صنعت گردشگری کشور برای دستیابی به رونق در پایان همه گیری کرونا دانست و خاطر نشان کرد: در صورت محدود شدن و کنترل کرونا و در صورتی که وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا مجوزهای لازم را صادر کنند آماده جهشی بزرگ در حوزه گردشگری هستیم.

امروز سه شنبه پنجم اسفندماه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی تهران و با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افتتاح شد و تا دهم اسفند ادامه دارد. این نمایشگاه بازدید عمومی و مردمی ندارد.//114

بیشتر بخوانید:

مونسان: تنوع در گردشگری در کشور طی سال‌های اخیر رخ داده است

 

کلیدواژه