اسفند 06, 1399 17:09 Asia/Tehran [Updated: اسفند 06, 1399 17:10 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اتفاقات اخیر در منطقه سراوان گفت: براساس آخرین تماس با استاندار سیستان و بلوچستان وضعیت در این منطقه آرام است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محمود واعظی امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اتفاقات اخیر در سراوان گفت: وزیر اطلاعات امروز گزارشی در این باره ارائه کرد مبنی بر اقدامات رسمی بنام «طرح رزاق» در این منظقه برای اینکه مردم بتوانند به پاکستان سوخت بفروشند.

واعظی افزود: متاسفانه غیر از اینکه برخی افراد در این طرح نام نویسی کردند، برخی افراد دیگر به جز دو معبر مشخص شده از طریق قاچاق، سوخت را منتقل می‌کنند و آنها در این مرحله می خواستند از معبر رسمی برگردند اما با پاکستانی ها مقداری درگیر شدند که موجب تیراندازی شد و حوادث دیروز پیش آمد.

وی البته خاطرنشان کرد که دیروز عصر بر اساس آخرین صحبتی که با استاندار داشتم اعلام کرد وضعیت در سراوان آرام شده است.

به گفته «محمدهادی مرعشی» معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان، تیراندازی صبح روز دوشنبه در مرز شمسر شهرستان سراوان رخ داده که با تیراندازی مأموران پاکستانی یک نفر از سوخت‌برها کشته شد و تعدادی زخمی شدند.

وی افزود: تجمع افراد سوخت‌بر در گذرگاه مرزی و عدم خویشتنداری آنان، سبب هجوم و حمله صبح سه شنبه به پاسگاه مرزی کشورمان شد، همچنین عده ای در فضای مجازی مردم را برای تجمع تحریک کردند که سبب شد برخی به سمت فرمانداری حمله کردند و با شکستن شیشه های فرمانداری متفرق شدند.

بیشتر بخوانید:

جیش الظلم و قاچاقچیان سوخت پشت اعتراض‌های سراوان

کلیدواژه