اسفند 10, 1399 11:05 Asia/Tehran [Updated: فروردین 22, 1400 14:20 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس کمیته امنیتی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش طرف غربی برای ارائه پیش‌نویس قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام آژانس، فرار به جلو و وارونه جلوه دادن واقعیت است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، عباس گلرو در گفت وگوی اختصاصی با خبرگزاری ایران‌پرس، درباره تلاش‌های ضد ایرانی آمریکا در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصریح کرد، طرف غربی از گزارش اخیر آژانس ابراز تاسف کرده و ایران خواسته است به تعهدهای خود عمل کند.   
رئیس کمیته امنیتی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: این آمریکاست که از برجام خارج شده است و باید با لغو همه تحریم‌ها ضد ایران به برجام بازگردد. 
گلرو با تاکید بر اینکه قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌‌ها باید اجرایی شود افزود: بازی دو پهلوی غرب به ویژه آمریکا معنا ندارد و مجلس شورای اسلامی محکم ایستاده است و علاوه بر اینکه منافع ایران باید تامین شود، طرف مقابل هم باید به تعهدهای خود عمل کند.
رئیس کمیته امنیتی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد، فرایندی که در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی جریان دارد، فرایند درستی نیست و مسیر درستی را طی نمی‌کند و رافائل گِروسی باید بداند تفاهمی را که ایران انجام داده، تفاهمی شکننده است.
گلرو اظهار کرد، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید کشورها را توجیه کند و جلوی روند مُخربی را که از سوی سه کشور اروپایی و آمریکا شروع شده است، گرفته شود، چرا که خروج از مسیر درست می‌تواند ضربات سهمگینی به تفاهم ایران و آژانس وارد کند.112

بیشتر بخوانید:

تلاش آمریکا برای تخریب روابط ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

کلیدواژه