اسفند 13, 1399 11:11 Asia/Tehran [Updated: فروردین 28, 1400 14:44 Asia/Tehran]
  • تکلیف مجلس برای شرکت «تولید مواد اولیه و سوخت هسته‌ای ایران»

تهران- ایران پرس: نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه در جریان بررسی بودجه سال 1400، شرکت تولید مواد اولیه و سوخت هسته‌ای ایران را مکلف کردند در طرح‌ها و ردیف‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای جهت خرید کیک زرد با منشأ داخلی یا خارجی و یا تملک سهام معادن پرتوزا و شرکت‌های مرتبط با چرخه سوخت سرمایه‌گذاری کنند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، بر این اساس، شرکت تولید مواد اولیه و سوخت هسته‌ای ایران باید در جهت توسعه و تسریع در اجرای طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، مواد معدنی و محصولات جانبی همراه با مواد پرتوزا را مطابق با قوانین و مقررات به فروش رسانده و درآمد حاصل از آن را پس از کسر هزینه‌ها به حساب خاصی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند.

شرکت تولید مواد اولیه و سوخت هسته‌ای ایران درآمد حاصله را باید مطابق بودجه سالانه خود جهت سرمایه‌گذاری در طرح‌ها و ردیف‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای جهت خرید کیک زرد با منشأ داخلی یا خارجی و یا تملک سهام معادن پرتوزا و شرکت‌های مرتبط با چرخه سوخت براساس موافقتنامه‌های مبادله‌شده با سازمان برنامه و بودجه ایران هزینه کند. 

همچنین به شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران اجازه داده می‌شود معادل منابع پیش بینی‌ شده در بودجه، مصوب سالانه خود را بابت هزینه‌های بهره‌برداری به شرکت بهره برداری نیروگاه اتمی بوشهر پرداخت کند.

117

کلیدواژه