اسفند 15, 1399 18:35 Asia/Tehran [Updated: اسفند 15, 1399 18:39 Asia/Tehran]
  • انتقاد ظریف از تحریم های غیر انسانی و فشار حداکثری آمریکا

تهران- ایران پرس: وزیر امور خارجه کشورمان خواهان تغییر سیاست های غلط سردمداران آمریکایی در راستای تحریم های غیر انسانی و فشار حداکثری بر مردم ایران شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمدجواد ظریف» روز جمعه در توئیتی با انتشار تصویری از یک کودک ایرانی که به دلیل فشار حداکثری و تحریم های غیر انسانی آمریکا سلامتی او به مخاطره افتاده است، خواهان پایان این سیاست غلط سردمداران آمریکا شد.

ظریف افزود: این دختر کوچکی است که هزینه گزینه‌های ظالمانه و غیرانسانی سیاستمدارانی از فرسنگ ‌ها دورتر را پرداخته است و وضعیت وی در ایران منحصربفرد نیست.

وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه آمریکا در میانه فراگیری بیماری کووید- 19، همچنان به اعمال‌سیاست شکست خورده فشار حداکثری بر ضد ایرانیان ادامه می دهد، تصریح کرد: "آیا وقت آن فرا نرسیده گزینه‌ای را امتحان کنید که واقعا مفید باشد؟"

«دونالد ترامپ» سه شنبه 8 می 2018 به طور یکجانبه با نقض تعهدات واشنگتن ذیل برجام کشورش را از این توافق بین المللی خارج و بازگشت تحریم های هسته ای را اعلام کرد.

گفتنی است دونالد ترامپ در حالی به رغم میل باطنی خود کاخ سفید را ترک کرد که طی چهار سال اخیر در راستای راهبرد «فشار حداکثری» شدیدترین تحریم‌ها و تنگنا‌های اقتصادی را علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کرد، اما به هیچ یک از اهداف مورد نظر خود دست نیافت.

117

بیشتر بخوانید:

نقض حقوق ملت ایران در پی اعمال سیاست فشارحداکثری آمریکا

کلیدواژه