اسفند 16, 1399 13:12 Asia/Tehran [Updated: اسفند 16, 1399 13:16 Asia/Tehran]
  • رئیسی: واکسیناسیون به تنهایی کرونا را شکست نمی‌دهد/ کرونای انگلیسی در خوزستان صعودی است

تهران- ایران پرس: سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت، یکی از نگرانی‌های سازمان بهداشت جهانی بی‌توجهی مردم به مدیریت و کنترل بیماری کرونا با شروع واکسیناسیون است. 

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، علیرضا رئیسی روز شنبه در تشریح آخرین وضعیت بیماری کرونا در جهان و ایران تصریح کرد، مردم و دولت‌ها باید همچنان بر مدیریت و کنترل بیماری کرونا تمرکز داشته باشند، چون واکسن به خاطر اینکه بتواند اثر کند باید 70 درصد مردم جهان واکسیناسیون شوند و مدت زمای زیادی طول می‌کشد تا واکسن اثر خودش را داشته باشد.  
رئیسی خاطرنشان کرد، در کنار واکسیناسیون باید پروتکل‌های بهداشتی به درستی رعایت شود و ذهن مردم و دولت‌ها نباید از تمرکز بر مدیریت و کنترل بیماری  کرونا غافل شود.     
سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در ایران همچنین درباره وضعیت بیماری کرونا در کشور اظهار کرد، روند بیماری در همه استان‌های کشور تقریبا با ثبات بوده اما گردش ویروس انگلیسی کرونا در اکثر استان‌ها رخ داده است. 

کرونای انگلیسی در خوزستان صعودی است 
رئیسی با بیان اینکه وضعیت استان خوزستان متفاوت است و روند بیماری کرونا در این استان شیب صعودی دارد تصریح کرد، در چنین شرایطی وقتی تعداد بیماران بالاست، آما مرگ و میر هم زیاد است. 
سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در ایران تاکید کرد، مردم استان خوزستان باید به درستی پروتکل‌های بهداشتی رعایت کنند و با ویروس جهش یافته کرونا با قدرت مبارزه کنند. 
رئیسی تصریح کرد، شکست ویروس انگلیسی کرونا به رعایت سخت پروتکل‌های بهداشتی نیاز دارد و باید با دقت مراقبت شود تا وضعیت استان خوزستان در دیگر استان‌های کشور تکرار نشود. 
سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در ایران با بیان اینکه در استان‌های شمالی کشور با مدیریت خوب، روند بیماری کرونا رو به کاهش است اظهار کرد، سفرهای نوروزی نباید انجام شود تا ویروس جهش یافته انگلیسی کنترل شود و در شهرهای زرد و آبی با رعایت پروتکل‌های بسیار سخت‌گیرانه فقط سفرهای ضروری انجام شود.

بیشتر بخوانید:

نمکی: وضعیت کرونا در استان خوزستان همچنان نگران کننده است 

سازمان جهانی بهداشت: تضمینی برای پایان زودهنگام کرونا نیست

کلیدواژه