اسفند 28, 1399 13:17 Asia/Tehran [Updated: اسفند 28, 1399 13:23 Asia/Tehran]
  • دستور ویژه رهبر معظم انقلاب برای رسیدگی به زلزله‌زدگان سی‌سخت

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بازدید از مناطق زلزله زده شهر سی سخت از دستور وِیژه رهبری برای رسیدگی به این شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار سرلشکر «حسین سلامی» که به منظور بازدید از مناطق زلزله زده شهر سی سخت وارد این شهر شده از دستور ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی برای رسیدگی این منطقه آسیب دیده از زلزله خبر داد و گفت: به زودی 300 کانکس توسط سپاه پاسداران وارد منطقه می‌شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اهداف سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تلاش می‌کنیم از مشکلات مردم زلزله زده سی سخت گره گشایی و شرایط زندگی با کمک سپاه و بسیج برای مردم آسان شود.

سرلشکر حسین سلامی هدف اصلی سفر را به این استان بازدید و سرکشی از مناطق زلزله زده شهرستان سی سخت عنوان کرد و گفت: با انجام یک سلسله کمک‌هایی که می‌تواند تا حدودی شرایط زندگی را برای مردمی که تحت تاثیر زلزله قرار گرفته اند آسان‌تر کند در کنار مردم هستیم.

وی اضافه کرد: من سفیر رهبرم؛ آمده ام تاپیغام همدلی و ابراز محبت ایشان را به شما ابلاغ کنم؛ تا آخر در کنارتان خواهیم بود.

همچنین در سفر فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به سی سخت، 370 سری جهیزیه هدیه رهبر معظم انقلاب و با حضور جمعی از مسئولان به زوج‌های جوان استان کهگیلویه و بویراحمد اهدا شد.

این اقلام شامل یخچال، ماشین لباس شویی، اجاق گاز، جاروبرقی، سرویس آشپزخانه است و ارزش این اقلام را در مجموع پنج میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام شد.

همچنین سه هزار بسته معیشتی در قالب کمک‌های مومنانه به مردم زلزله زده سی سخت توزیع شد.

زمین لرزه ای به بزرگی 5/6 دهم ریشتر، 29 بهمن 1399  شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند.

سی سخت، با هفت هزار نفر جمعیت در 35 کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد.

بر اساس گزارش‌های اولیه، 78 روستای شهرستان دنا در زلزله خسارت جدی دیده اند و برخی منازل مسکونی صد در صد تخریب و غیر قابل سکونت شده اند.

117

بیشتر بخوانید:

توزیع چادر بین زلزله زدگان سی سخت

حجم خسارت زلزله در سی سخت بالاست

کلیدواژه