فروردین 08, 1400 00:21 Asia/Tehran [Updated: فروردین 03, 1401 20:51 Asia/Tehran]
  • دعوت AFC از ایران برای برگزاری جلسه فوری در منامه

کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، از این فدراسیون برای برگزاری جلسه فوری با شیخ‌سلمان دعوت کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، فدراسیون فوتبال اعلام کرد پس از پیگیری‌های مسئولان فدراسیون در خصوص میزبانی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در بحرین، کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه‌ای به ایران از تصمیم میزبانی به بحرین توسط دبیرکل AFC خبر داد و اعلام کرد که شیخ‌سلمان از این تصمیم اطلاعی نداشته است.

متن نامه AFC به شرح زیر است:

«تاریخ: ۱۹ مارس ۲۰۲۱

به: آقای منصور قنبرزاده

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

موضوع: درخواست جلسه بسیار فوری

آقای عزیز،

بازگشت به نامه مورخ ۱۶ مارس ۲۰۲۱ ریاست فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران (به شماره ۹۹۵۳۶۹۶) خطاب به ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد موضوع فوق، بدین‌وسیله خوش‌وقتم به اطلاع برسانم ریاست AFC از ریاست فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران دعوت نموده است در جلسه ۳ آوریل ۲۰۲۱ در منامه بحرین حضور به‌هم رساند.

این جلسه فرصتی را فراهم خواهد نمود تا AFC و فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران همکاری‌های فی‌مابین را تقویت نمایند. بخش اداری با FFIRI (فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران) در تماس خواهد بود تا هماهنگی‌های لازم را برای این جلسه به عمل آورد.

ضمن تشکر از FFIRI برای ابراز تمایل جهت میزبانی دور دوم مسابقات مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و ۲۰۲۳ جام ملت‌های آسیا، به اطلاع می‌رساند که این تصمیم پس از بررسی‌های لازم و دقیق، فاکتوربندی بخش‌های مختلف شامل استانداردهای استادیوم‌ها، امکانات پیشنهادی، ارزیابی ریسک‌های مرتبط با هماهنگی‌های لجستیک، تجاری و مالی برای تیم‌های شرکت‌کننده و همچنین وضعیت کشورها از نظر شیوع کووید_۱۹، توسط دبیرخانه کل AFC اتخاذ گردیده است و رئیس AFC دخالتی در تصمیم اتخاذ شده توسط دبیرخانه کل AFC ندارد.

از علاقه‌مندی شما برای میزبانی مسابقات علی‌رغم چالش‌های ایجادشده به دلیل شرایط پاندمیک، تشکر و قدردانی نموده و به شما اطمینان می‌دهیم که AFC  به حمایت‌های خود از شما برای دستیابی به اهداف موردنظر ادامه خواهد داد.

با تشکر از شما و به امید خوش‌آمدگویی به ریاست فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران به بحرین.» 

کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبانی نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا را به کشورهای عربستان، امارات و هند واگذار کرد. 

همچنین بنا به اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، کشور بحرین میزبان چهار بازی پایانی تیم ملی فوتبال ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است. 

این تصمیم در حالی اعلام شد که در صورت برگزاری بازی‌ها به روال عادی، ایران در دور برگشت بازی‌ها سه دیدار از چهار دیدار خود را میزبانی می کرد و بحرین تنها میزبان ۲ دیدار می شد. 

ایران با تیم های فوتبال عراق، بحرین، هنگ کنگ و کامبوج هم گروه است و در دور رفت این مسابقات ۲ برد و ۲ باخت کسب کرده و با ۶ امتیاز در رده سوم جدول رده بندی گروه خود قرار دارد. 

تیم عراق با ۱۱ امتیاز و بحرین با ۹ امتیاز در جایگاه اول و دوم قرار دارند. //114

بیشتر بخوانید:

لغو میزبانی ایران از رقابت‌های فوتبال لیگ قهرمانان آسیا؛ سایه‌روشن‌های یک تصمیم

خطیب‌زاده: تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا «سیاسی» است

رئیس کمیته ملی المپیک: سلب میزبانی از ایران، حاصل تبانی فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا است

کلیدواژه