فروردین 09, 1400 10:17 Asia/Tehran [Updated: فروردین 09, 1400 10:26 Asia/Tehran]
  • همکاری ایران و چین در زمینه مبارزه با ویروس کرونا

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران از همکاری ایران و چین در زمینه مبارزه با ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «کیانوش جهانپور» رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در توئیتی نوشت، بندهای مرتبط با سلامت و آموزش علوم پزشکی مندرج در سند راهبردی ایران و چین، چشم اندازی روشن در همکاری های دو کشور و حتی نقطه عطفی برای توافقات مشابه با دیگر کشورها و نظام های سلامت در سال‌های آتی خواهد بود.

«جهانپور» در این توئیت، بخشی از سند همکاری ایران و چین را منتشر کرد که در آن بر تقویت همکاری ها مبتنی بر یادداشت تفاهم همکاری در زمینه مبارزه با ویروس کرونا و بیماری های ویروسی مشابه بین جمهوری اسلامی ایران و چین تاکید شده است.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران تصریح کرد، در این سند راهبردی بر تقویت همکاری در زمینه تحقیقات و انتقال فناوری سلامت، نظام سلامت، آموزش سلامت و همکاری دانشکده های پزشکی از جمله با تعریف پروژه ها و حوزه های همکاری مبتنی بر ابتکار و همکاری برای تامین نیازهای دارویی، تجهیزات و ملزومات پزشکی دو کشور تاکید شده است.

سند برنامه همکاری جامع جمهوری اسلامی ایران و چین موسوم به برنامه ۲۵ ساله روز (شنبه) در تهران به امضای «محمدجواد ظریف» و «وانگ یی» وزرای خارجه دو کشور رسید.

118

بیشتر بخوانید: 

امضای سند جامع همکاری‌های ایران و چین

کلیدواژه