فروردین 15, 1400 19:49 Asia/Tehran [Updated: فروردین 15, 1400 20:21 Asia/Tehran]
  • بیانیه کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین در محکومیت اقدام بحرین

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری در بیانیه‌ای با محکومیت اقدام بحرین در تعیین سفیر در اراضی اشغالی از این اقدام با عنوان «از توافق قرن تا جاسوسخانه قرن» یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در این بیانیه آمده است: دولت خودفروخته بحرین در اقدامی خیانت کارانه و از سر ضعف و حقارت، در اراضی اشغالی و غصب شده فلسطین سفیر تعیین کرده که بی شک این تلاش‌های ذلیلانه و مزورانه، نمایش اوج وادادگی دولت‌های مزدور منطقه، بویژه آل خلیفه به نظام سلطه است. 

در این بیانیه تاکید شد که رژیم پوشالی آل خلیفه با این رفتار و اقدام مرموز و نادیده گرفتن جنایت‌های این غده سرطانی در منطقه غرب آسیا، ظلمی آشکار بر ملت بی دفاع و مظلوم فلسطین و دیگر ملت‌های تحت ستم صهیونیسم بین الملل مرتکب شده و همچنین زمینه ساز ایجاد گروهک‌های تروریستی و تحقق اهداف شوم جریان‌های تکفیری و ایجاد نا امنی در این برهه حساس و اخلال در روابط دوستانه بین کشور‌های خاورمیانه خواهد بود.

این بیانیه می‌افزاید بی تردید مواضع غیر اصولی و خصمانه حکام بحرین و جهانخواران بد سیرت دنیای امروز در ایجاد جاسوسخانه و تعیین مزدور بر این مرکز جاسوسی و تبیین مواضع خائنانه به آرمان قدس شریف، یقیناً مسبب فروپاشی و حذف این غده سرطانی و اذنابان و اربابان آنان نه تنها در منطقه بلکه از جهان بشریت خواهند شد.

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین - نهاد ریاست جمهوری؛ ضمن محکوم کردن این خوش رقصی آل خلیفه، از مبارزان فلسطینی و آزادیخواهان و اندیشمندان عالم خواست در برابر این اندیشه‌های خصمانه و اقدامات و سیاست‌های منفور جبهه کفر علیه ملت‌های مظلوم جهان ساکت نباشند و در تحقق آرمان قدس شریف و فلسطین یکپارچه از نهر تا بحر تلاش کنند.

بحرین به همراه کشور امارات در پانزدهم سپتامبر 2020 ضمن حضور نمایندگان آن در کاخ سفید، توافق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را امضا کرد.

رژیم آل خلیفه اخیراً «خالد یوسف الجلاهمه» را به عنوان سفیر خود در اراضی اشغالی منصوب کرده است. // 114

بیشتر بخوانید:

برای اولین بار در جهان عرب؛ بحرین حاضر به محکوم کردن سرکوب فلسطینی‌ها نشد

اهداف نخستین سفر هیئت رسمی بحرین به سرزمین‌های اشغالی

کلیدواژه