فروردین 16, 1400 17:50 Asia/Tehran [Updated: فروردین 16, 1400 17:54 Asia/Tehran]
  • تبادل تجربه های آموزشی وعملیاتی نیروی دریایی ایران و پاکستان

بندرعباس- ایران پرس: در سومین روز از حضور ناوگروه نیروی دریایی ارتش پاکستان، افسران و کارکنان نیروی دریایی این کشور و ایران در راستای تبادل تجربه های آموزشی و عملیاتی از یگان های شناور یکدیگر بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش دراین باره گفت: تمرین و برگزاری جلسه های مشترک به منظور تبادل اطلاعات و دانش دریایی حامل این پیام است که امنیت و صلح در منطقه راهبردی تنگه هرمز و شمال اقیانوس هند تنها با کمک کشورهای منطقه قابل تامین است.

امیر دریادار دوم «جعفر تذکر» در دیدار با فرمانده ناوگروه نیروی دریایی پاکستان اظهار داشت: هدف از این تعاملات بین دو نیروی دریایی ارتش ایران و پاکستان تقویت مناسبات نظامی و دستیابی به یک روش مورد پذیرش طرفین جهت طراحی و اجرای تمرین مرکب دریایی است.

فرمانده ناوگروه نیروی دریایی پاکستان نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه سفرهای دریانوردی به ایران باعث تعمیق روابط دوستانه بین دو کشور می‌شود، گفت: اینگونه سفرها علاوه بر انتقال تجربیات تخصصی، باعث افزایش توانمندی‌ها و انتقال تجارب بین دو کشور می‌شود.

دریادار «خان محمود آصف» افزود: تقویت روابط بین نیروی دریایی دو کشور و اجرای تمرینات مشترک را دو هدف عمده حضوری ناوگروه در بندرعباس است و برقراری امنیت در خلیج فارس که مهمترین شاهراه بین المللی در سطوح جهان محسوب می‌شود برای 2 کشور ایران و پاکستان مهم بوده و برقراری روابط با ایران برای پاکستان بسیار حائز اهمیت است.

تحقق اهداف مشترک در دریا، برقراری امنیت حمل و نقل دریایی در مناطق مورد نظر، دستیابی به فرهنگ و زبان مشترک برای اجرای عملیات مرکب دریایی و ایجاد عملیات مشترک دریایی توسط 2 کشور بنا به ضرورت، از جمله اهداف حضور ناوگروه نیروی دریایی پاکستان در بندرعباس بوده است.

ناوگروه نیروی دریایی ارتش پاکستان به منظور دیدار دوستانه روز شنبه هفته جاری مرکب از 2 ناو به فرماندهی خان محمود آصف در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش پهلو گرفت و با استقبال همطاران خود مواجه شد.

117

بیشتر بخوانید:

ناو گروه پاکستان در بندرعباس پهلو گرفت

کلیدواژه