فروردین 19, 1400 12:32 Asia/Tehran [Updated: فروردین 19, 1400 12:40 Asia/Tehran]
  • موج جدید بارش ها از غرب کشور

تهران- ایران پرس: سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی بسیار سریع از کرمانشاه و انتقال آن به مناطق دیگر کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سازمان هواشناسی اعلام کرد: از عصر امروز پنجشنبه، ۱۹ فروردین، موج جدید بارشی از کرمانشاه وارد می‌شود و این سامانه سریع به استان‌های لرستان، همدان، مرکزی ایلام و کردستان منتقل می‌شود و در ساعاتی از امشب شاهد وقوع بارندگی در تهران، البرز، قزوین، زنجان و با تاخیر در شمال سمنان خواهیم بود.

به گزارش سازمان هواشناسی، احتمال بارندگی در استان‌های قم، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال و شرق خوزستان نیز وجود دارد.

امروز پنجشنبه و فردا جمعه، در سواحل دریای خزر و اردبیل افزایش دما پیش بینی و شرایط برای وقوع آتش سوزی در جنگل‌ها مهیاست و حتما مردم قبل از ترک جنگل از خاموش بودن آتش مطمئن شوند.

از شنبه، در سواحل دریای خزر ضمن کاهش دما بارش باران پیش بینی و آب‌های شمالی کشور از شنبه به بعد متلاطم و یکشنبه در بسیاری از مناطق از جمله آذربایجان شرقی و غربی باید منتظر وقوع بارش باشیم و بارش‌ها به شکل تگرگ خواهد بود.

در شمال شرق کشور نیز عصر یکشنبه رگبار پیش بینی می شود و آب‌های شمال خلیج فارس نیز از جمعه متلاطم پیش بینی می شود.

سازمان هواشناسی به وزش باد توام با گرد و خاک در استان‌های مرزی از جمله خوزستان اشاره و اعلام کرد: سرعت باد در این مناطق و همچنین استان‌های فارس و چهارمحال و بختیاری می‌تواند به ۱۱۰ کیلومتر در ساعت برسد.

112

کلیدواژه