فروردین 24, 1400 05:16 Asia/Tehran [Updated: فروردین 24, 1400 05:19 Asia/Tehran]
  • نمایندگی ایران در بروکسل: اتحادیه اروپا حمله به مجتمع هسته‌ای نطنز را محکوم کند

نمایندگی ایران در اتحادیه اروپا تاکید کرد: از این اتحادیه درخواست می‌شود حمله به مجمع هسته‌ای نطنز را به عنوان تهدیدی علیه صلح و امنیت بین‌المللی و اقدام عامدانه ترویستی علیه تاسیسات هسته‌ای صلح‌آمیز ایران که تحت نظارت بین‌المللی هستند، قویاً محکوم کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، نمایندگی ایران در اتحادیه اروپا در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: ‏جامعه بین‌المللی نباید به سادگی از کنار حمله‌ اخیر به نطنـز بگذرد.

نمایندگی ایران در اتحادیه اروپا ادامه داد: از اتحادیه اروپا درخواست می‌شود این حمله را به عنوان تهدیدی علیه صلح و امنیت بین‌المللی و اقدام عامدانه ترویستی علیه تاسیسات هسته‌ای صلح‌آمیز ایران که تحت نظارت بین‌المللی هستند، قویاً محکوم کند.

بامداد روز یکشنبه ، حادثه‌ای در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی سازی نطنز رخ داد.

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه در نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران در واکنش به حادثه نطنز در "مجتمع غنی‌سازی شهید احمدی روشن" با اشاره به حادثه نطنز بر ضرورت حفاظت مناسب از تاسیسات و دانشمندان هسته‌ای در این شرایط حساس تاکید کرد.

ظریف با بیان اینکه مقامات سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی صراحتا گفته بودند که اجازه پیشرفت در رفع تحریم‌های ظالمانه را نخواهند داد و اکنون تصور می‌کنند به هدف خود می‌رسند،افزود: صهیونیست‌ها پاسخ خود را در پیشرفت‌های بیشتر هسته‌ای ایران خواهند گرفت.

تاسیسات هسته‌ای نطنز در گذشته نیز مورد حملات  سایبری مشترک امریکا و اسراییل قرار گرفته است. 

دبیر: کیوان پژوه

کلیدواژه