فروردین 25, 1400 08:01 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 18, 1400 14:38 Asia/Tehran]

«مهدی طارمی» با یک ضربه قیچی برگردان تماشایی، پورتو را مقابل چلسی به برتری رساند اما با توجه به مجموع نتایج دو مسابقه، این تیم لندنی بود که توانست به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، تیم‌های چلسی انگلیس و پورتوی پرتغال سه شنبه شب در چارچوب دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه «رامون سانچز پیسخوان» شهر سویل اسپانیا به مصاف هم رفتند.

این مسابقه با نتیجه یک بر صفر به سود پورتو به اتمام رسید، اما آبی‌های لندن در مجموع دو مسابقه با برتری دو بر یک، راهی مرحله نیمه پایانی شدند.

پورتو با هدایت «سرجیو کونسیسائو» برای صعود می بایست شکست دو بر صفر دور رفت را جبران می کردند، اما دفاع مسلط و بدون اشتباه چلسی اجازه گلزنی به این تیم را تا دقیقه 94 ندادند.

در این دقیقه مهدی طارمی ستاره ایرانی تیم پورتو توانست با یک ضربه قیچی برگردان غیر قابل مهار تیمش را به برتری یک بر صفر در بازی برگشت برساند.

مهدی طارمی ستاره ایرانی پورتو که بازی رفت را به خاطر محرومیت از دست داده بود در این بازی کار را از روی نیمکت آغاز کرد اما از دقیقه 63 به عنوان نخستین بازیکن تعویضی تیم پورتو به جای مارکو گروجیچ وارد زمین شد.

مهدی در این مدت دو شوت داخل چارچوب داشت و شوت دوم او به زیبایی تبدیل به گل شد تا او در این فصل از لیگ قهرمانان اروپا دو گله شد.

طارمی بعد از علی دایی و علیرضا جهانبخش سومین گلزن ایرانی به چلسی بود.

117

بیشتر بخوانید:

جایزه بهترین مهاجم لیگ برتر پرتغال به طارمی رسید

صعود دراماتیک پورتو در شبِ لبخند و اشک طارمی

کلیدواژه