فروردین 26, 1400 18:02 Asia/Tehran [Updated: فروردین 26, 1400 18:07 Asia/Tehran]
  • پایان نشست کمیسیون مشترک برجام در وین

نشست کمیسیون مشترک برجام که روز پنجشنبه در گرندهتل وین آغاز شده بود، پایان یافته و قرار شد گفت‌وگوهای فنی در نشست‌های کارشناسی ادامه یابد.

به گزارش خبرگزار ایران پرس، نشست‌های دو گروه کارشناسی که از هفته گذشته به طور موازی جهت رایزنی‌های فنی در دو حوزه رفع تحریم و مسائل هسته‌ای آغاز به کار کرده اند، ادامه خواهند یافت. 

نتایج نشست های این دو گروه کارشناسی در حوزه جنبه‌های فنی مربوط به رفع تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای، به کمیسیون مشترک اعلام می‌شود.

در ابتدای نشست امروز کمیسیون مشترک، سید عباس عراقچی رئیس هیأت ایرانی، ضمن محکوم کردن خرابکاری اخیر در تأسیسات نطنز و گلایه شدید از واکنش ضعیف کشورهای اروپایی به این حادثه، تأکید کرد که اعضای برجام باید یکصدا و بدون ملاحظات سیاسی، این اقدام را که مصداق تروریسم هسته ای و تخطی فاحش از قوانین بین‌المللی است، محکوم و تقبیح نمایند.

عراقچی تأکید کرد که هیات مذاکره کننده جمهوری اسلامی به دنبال مذاکرات فرسایشی و اتلاف وقت نیست و تأکید دارد که گفت‌وگوها در چارچوبی مشخص و در زمانی قابل قبول انجام گیرد.

رئیس هیأت ایران در خصوص آغاز غنی‌سازی ۶۰ درصدی در کشورمان تصریح کرد که این اقدام در چارچوب حقوق ایران ذیل بند ۲۶ و ۳۶ برجام و با هدف رفع برخی نیازهای کشور در حوزه پزشکی انجام گرفته است.

پیش از این، وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد، نشست امروز بین نمایندگان ایران و گروه 1 + 4 بوده و هیچ مذاکره مستقیم یا غیر مستقیمی با آمریکا انجام نخواهد شد. // 114

بیشتر بخوانید:

بیانیه اتحادیه اروپا درباره برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام

مقام روس: نشست آتی کمیسیون مشترک برجام روز پنجشنبه برگزار می‌شود

عراقچی: نشست کمیسیون مشترک برجام یک روز به تعویق افتاد

کلیدواژه