فروردین 28, 1400 18:35 Asia/Tehran [Updated: فروردین 28, 1400 19:11 Asia/Tehran]

وین- ایران پرس: مذاکره کننده ارشد ایران در وین با بیان اینکه به نظر می رسد تفاهم جدیدی در حال شکل گرفتن است، گفت: مذاکرات کمیسیون مشترک برجام به مرحله ای رسیده که طرف ها می توانند روی یک متن مشترک شروع به کار کنند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سید عباس عراقچی» بعد از نشست روز شنبه کمیسیون مشترک برجام در وین گفت: به نظر می رسد یک تفاهم جدیدی در حال شکل گرفتن است و اشتراک در هدف نهایی الان بین همه وجود دارد؛ مسیری که باید طی شود، الان یک مقدار شناخته شده است.

معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه مذاکرات الان به مرحله ای رسیده که طرف ها می توانند روی یک متن مشترک شروع به کار کنند، گفت: نگارش متن، حداقل در حوزه هایی که اشتراک نظر وجود دارد می تواند شروع شود و به همین منظور هیأت ایرانی متون مورد نظر خودش را در حوزه هسته ای و رفع تحریم ها آماده کرده و این را به همه طرف ها ارائه کرده است و این متون می تواند مبنای مذاکرات و رسیدن به توافق نهایی باشد.

عراقچی افزود: در چارچوب این متون مسیر رسیدن به یک توافق که خواسته های ایران و خواسته طرف مقابل برای اجرای تعهداتش در برجام را تامین کند، روشن است.

نشست کمیسیون مشترک برجام که امروز (شنبه) در سطح معاونان با حضور هیأت‌های ایران و گروه ۱+۴ در وین برگزار شد.

حاضران در این نشست به بررسی روند گفت‌وگوها در روزهای گذشته پرداخته و گزارش گروه‌های کارشناسی در خصوص حوزه‌های تحریم و هسته‌ای را دریافت کردند.

در این نشست مقرر شد گفت‌وگوهای دو و چندجانبه و همچنین رایزنی‌های فنی در روزهای آینده ادامه یافته و در صورت نیاز کمیسیون مشترک بار دیگر تشکیل جلسه دهد.

کلیدواژه