فروردین 30, 1400 14:37 Asia/Tehran [Updated: فروردین 30, 1400 15:14 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه وزارت بهداشت ایران معترض شیوه‌های توزیع واکسن کوواکس است گفت، یک میلیون نفر تا هفته آینده واکسینه می‌شوند.

ایران پرس، «سعید نمکی» روز دوشنبه در حاشیه نشست بلند پایه مجمع سیاستگذاری هلسینکی با محوریت تقویت همکاری‌های کشورهای اروپایی، خلیج فارس، مدیترانه شرقی و شمال آفریقا در حوزه پاندمی کووید- 19 در تشریح فرایند واکسیناسیون اظهار کرد، تزریق یک میلیون دوز واکسن کرونا از روز دوشنبه در سراسر کشور آغاز می‌شود. 

وزیر بهداشت افزود، یک میلیون دز واکسن به افراد باقی مانده از واکسیناسیون قبلی در زمینه گروه پزشکی، پیراپزشکی و گروه‌های بهداشت و درمان و دانشجویان پزشکی شاغل در بیمارستان‌ها تزریق می‌شود. 

نمکی با بیان اینکه سازمان‌های بین‌المللی باید به بی‌عدالتی توزیع واکسن در جهان رسیدگی کنند تصریح کرد، ایران در عین مظلومیت به دلیل تحریم‌ها، توانست نیازهای خود مانند داروهای مورد نیاز بیماران کرونایی، تجهیزات پزشکی و ساخت واکسن را مدیریت کند.

وی اظهار کرد، ایران از روز نخست که بحث ساخت واکسن کرونا در جهان مطرح شد، گام‌‌های موثری در این مسیر برداشت و آگاهی داشت که واکسن کرونا فقط یک کالای بهداشتی و پیشگیرانه  نیست، بلکه واکسن کووید- 19 برای جهان یک حربه سیاسی است.

117

بیشتر بخوانید:

نمکی: 80 درصد واکسن‌های کرونا در 10 کشور پیشرفته تزریق شده است

کلیدواژه