اردیبهشت 01, 1400 14:59 Asia/Tehran [Updated: شهریور 29, 1400 11:20 Asia/Tehran]
  • بادامچیان نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد/ انتشار مصاحبه مشروح بادامچیان با ایران‌پرس؛ به‌زودی

تهران- ایران پرس: اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) برای انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 اعلام کاندیداتوری کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حزب موتلفه اسلامی پیش از این در بیانیه‌ای میرسلیم، بادامچیان، نیکنام، ترقی و انواری را به عنوان گزینه‌های این حزب برای کاندیداتوری معرفی کرده بود.

بادامچیان در نشست خبری که امروز برگزار شد؛ ضمن اعلام کاندیداتوری خود گفت: ما به عنوان حزب وارد شدیم و به دولت حزبی با پشتوانه حزبی معتقد هستیم. ما قصد رقابت نداریم و میخواهیم خودمان را به مردم عرضه کنیم و اثبات کنیم که یک حزب توانا و با برنامه میتواند دولت تشکل دهد و به مردم نیز پاسخگو باشد. اگر فرد به صورت شخصی کاندیدا شود، نتیجه‌اش همین دولت هایی می‌شود که اعضای کابینه با یکدیگر درگیر می شوند اما حزب از نیروهای حزبی توانا که کارآزموده هستند، استفاده خواهد کرد.

 

اسدالله بادامچیان متولد ۱۳۲۰ در تهران، فوق لیسانس علوم سیاسی و دکترای روابط بین‌الملل دارد و با علوم حوزوی در حد سطح آشناست. وی با توجه به سابقه فعالیت سیاسی خود، در نگارش و بیان تاریخ وقایع سیاسی پنجاه سال گذشته فعال است. با احزاب سیاسی قبل از تشکیل حزب جمهوری اسلامی همکاری داشته و از پایه‌گذاران موتلفه اسلامی است.

بادامچیان که تا کنون حدود ۵۰ جلد کتاب تألیف نموده، در حال حاضر عضو شورای مرکزی، قائم مقام رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی است و سابقه دبیر اجرائی، رئیس مرکز امور سیاسی، مدیر مسئول هفته نامه شما در این حزب را دارد.

 

بادامچیان در گفت‌وگویی تفصیلی با مراد عنادی، مجری و کارشناس خبرگزاری ایران پرس در برنامه هشتمین رئیس جمهور، به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پیرامون اوضاع کنونی کشور و چشم انداز انتخابات پیش رو پرداخته است. 

مشروح این مصاحبه به همراه فیلم کامل به زودی در ایران پرس منتشر می شود.

 

کلیدواژه