اردیبهشت 08, 1400 10:20 Asia/Tehran [Updated: خرداد 08, 1400 22:21 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس مجلس شورای اسلامی، حضور نیرو‌های نظامی خارجی و فرامنطقه‌ای را عامل تهدید و ناامنی در منطقه خلیج فارس دانست.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمدباقر قالیباف» امروز (چهارشنبه) در سخنانی در همایش «خلیج فارس خانه ما» درآستانه دهم اردیبهشت روز ملی خلیج فارس، گفت: خلیج فارس جگر گوشه ملت ایران است و این ملت شجاع، عزیزان و دلبران خود را برای امنیت منطقه و جهان در آن جا تقدیم کرده اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک به تمامی حافظان و سربازانی که در این منطقه حافظ امنیت کشور و این نقطه مهم از جهان هستند، افزود: روز خلیج فارس برای ما مهم است، ولی باشکوه‌تر و عظیم‌تر آن روزی برای ماست که شاهد خروج همه نیرو‌های نظامی خارجی از منطقه باشیم.

قالیباف، خلیج فارس را یکی از مناطق حساس، مهم و استراتژیک دانست و گفت: امروز هر گونه حضور نیرو‌های نظامی خارجی در منطقه، نه تنها امنیت منطقه را حفظ و تقویت نمی‌کند؛ بلکه باعث تهدید و ناامنی در منطقه است.

وی افزود: حضور نیرو‌های نظامی خارجی و در راس آن‌ها آمریکا؛ باعث برهم خوردن امنیت و از بین رفتن فرصت‌های اقتصادی هم در منطقه و هم در خارج از منطقه شده است.

رئیس مجلس با بیان اینکه خروج همه نیرو‌های نظامی خارجی از منطقه خلیج فارس بدون شک روز شادی مردم در این منطقه است گفت: ملت ایران شهدای زیادی را برای تامین امنیت منطقه خلیج فارس و امنیت دنیا در این منطقه تقدیم کردند.

117

 

کلیدواژه