اردیبهشت 13, 1400 12:48 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 13, 1400 13:18 Asia/Tehran]
  • رهبر معظم انقلاب در روز جهانی قدس سخنرانی می‌کنند | پخش زنده از ایران‌پرس

تهران- ایران پرس: قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جمعه 17 اردیبهشت مصادف با روز قدس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «نصرت الله لطفی» روز دوشنبه در نشست خبری بزرگداشت روز قدس در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه هیچگونه راهپیمایی و تجمعی برای روز جهانی قدس نخواهیم داشت، گفت: سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در ساعت 11 روز جمعه 17 اردیبهشت  از شبکه های داخلی و برون مرزی پخش می شود.

سخنرانی رهبر انقلاب از خبرگزاری ایران پرس نیز به طور زنده پخش خواهد شد.

خبرگزاری ایران پرس را بر روی ماهواره Eutelsat 21B و فرکانس 11520.H.2220 . Fec 3/4 یا روی صفحه ویژه پخش زنده در وبسایت های ایران پرس دنبال کنید؛

 https://iranpress.com/live

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همچنین از برگزاری دو نشست تخصصی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (14 و 15 اردیبهشت) خبر داد و گفت: یک نشست تخصصی با حضور نمایندگان حزب الله لبنان، جنبش اسلامی فلسطین و جنبش حماس در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار می شود. 

لطفی تصریح کرد: نشست دیگر روز پنجشنبه در مسجد امام صادق میدان فلسطین با حضور دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، سفرای یمن و فلسطین در ایران و برخی شخصیت های خارجی بدون حضور مردم و با حضور اصحاب رسانه برگزار خواهد شد سپس آیین برافراشتن پرچم فلسطین در میدان فلسطین را خواهیم داشت.

وی گفت: دومین کنگره بین المللی قدس شریف در بستر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با سخنرانی شخصیت‌های علمی، فرهنگی و سیاسی بیش از 20 کشور به ریاست آیت الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه کشور در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برگزار خواهد شد.

 به گفته قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کنگره قدس آستان قدس رضوی در ذیل کنگره بین‌المللی قدس شریف با ویژه برنامه‌هایی در جمعه 17اردیبهشت از جمله محفل بین‌المللی قرآنی و شب شعر قدس، گروه سرود چند زبانه برگزار می شود.

لطفی با بیان این که هشتگ و شعار روز قدس با هدف ایجاد پویش‌های مجازی گسترده داخلی و بین‌المللی به زبان های فارسی، عربی و انگلیسی تعیین شده، اظهار داشت: شعار واحد عبارت است از «آزادی قدس نزدیک است» که هشتگ های آن عبارت است از #القدس اقرب، #قدس شریف_نزدیکیم و # quds_is_closer. 

همچنین آیین برافراشتن پرچم فلسطین در میادین و خیابان‌هایی با نام فلسطین یا قدس و خیابان‌هایی که هرساله مسیر راهپیمایی روز قدس بوده برگزار و همزمان پرچم رژیم جعلی صهیونیستی و شیطان بزرگ به آتش کشیده می شود. 

وی با اشاره به سایر برنامه های این روز گفت: پوستر و تمثال شهید حاج قاسم سلیمانی و به خصوص پرچم فلسطین و پارچه نوشته با شعار مرگ بر اسرائیل و آمریکا بر خودروهای در حال تردید شهری در روز قدس الصاق می شود.

هماهنگی با شبکه شاد برای اجرای ویژه برنامه برای دانش‌آموزان، برگزاری کنگره زنان و قدس شریف در روز پنجشنبه 16 اردیبهشت با همکاری اتحادیه جهانی زنان مسلمان، برگزاری مسابقات فرهنگی در بستر فضای مجازی، طرح ویژه مأذنه مقاومت برای پخش سرودهای مرتبط با قدس و فلسطین از بلندگوهای مساجد، بقاع متبرکه و همچنین راه‌اندازی گروه‌های سرود سیار از دیگر برنامه های روز جهانی قدس است. 

 

117

 

کلیدواژه