اردیبهشت 14, 1400 14:03 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 14, 1400 14:26 Asia/Tehran]
  • آخرین آمار کرونا در ایران / 20 هزار و 150 مورد جدید ابتلا و جان باختن 344 نفر دیگر

تهران- ایران پرس: مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد در 24 ساعت گذشته 20 هزار و 150 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شدند و 344 نفر دیگر نیز در اثر ابتلا به این بیماری جان باخته‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، با اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۰ هزار و ۱۵۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۹۸۵ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور نیز به دو میلیون و ۵۷۵ هزار و ۷۳۷ نفر رسید.

بر اساس این گزارش، متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۴۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۳ هزار و ۲۱۹ نفر رسید.

مطابق اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، خوشبختانه تا کنون دو میلیون و ۲۲ هزار و ۵۸۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

همچنین پنج هزار و ۴۷۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

وزارت بهداشت در خصوص وضعیت شهرهای کشور نیز اعلام کرد ۱۰۲ شهر در وضعیت قرمز، ۲۳۵ شهر در وضعیت نارنجی و ۱۱۱ شهر در وضعیت زرد و ۹ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت همچنین افزود تا کنون یک میلیون و ۸۳ هزار و ۱۳۸ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۲۳۱ هزار و ۵۰۳ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به یک میلیون و ۳۱۴ هزار و ۶۴۱ دُز رسید. // 114

بیشتر بخوانید:

ورود دو محموله جدید تجهیزات خط تولید واکسن کرونا به کشور

شناور حامل اتباع هندی مبتلا به کرونا در جاسک توقیف شد

برگزاری یا تعویق کنکور ارشد منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در کشور، فوت 391 بیمار در شبانه روز گذشته

کلیدواژه