اردیبهشت 14, 1400 16:36 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 14, 1400 16:51 Asia/Tehran]
  • دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا: 5 هزار و 202 واحد به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌ها پلمپ شده‌اند

دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، ضمن اعلام جدیدترین گزارش از رده بندی استان ها در اجرای پروتکل های بهداشتی، از پلمپ 5202 واحد به خاطر رعایت نکردن پروتکل ها در نتیجه بازرسی تیم های نظارتی بهداشت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «بابک دین پرست»، معاون توسعه منطقه ای وزارت کشور و دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، آخرین وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی درسطح استانهای کشور، در بازه زمانی اول تا هشتم اردیبهشت ماه را اعلام کرد. 

دین پرست گفت در بازه زمانی یاد شده، بر اساس گزارش وزارت بهداشت، رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح چهار استان آذربایجان غربی، چهارمحال وبختیاری، سیستان و بلوچستان و کهکیلویه و بویراحمد بین 33 تا  48 درصد بوده است. 

دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، افزود: در همین مدت، رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح 10 استان آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، کردستان، گیلان، گلستان، لرستان، همدان، مرکزی و مازندران بین 49 تا 58 درصد بوده است.

معاون توسعه منطقه ای وزیر کشور اعلام کرد، 10 استان اصفهان، البرز، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، فارس، قم، کرمانشاه، کرمان و هرمزگان در بازه زمانی اول تا هشتم اردیبهشت ماه بین 59 تا  65 درصد پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند. 

دین پرست، رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح 7 استان اردبیل، ایلام، تهران، زنجان، سمنان، قزوین و یزد را در همین بازه زمانی بین 66 تا 78  درصد اعلام کرد. 

دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا خاطرنشان کرد: از مقایسه وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح استان های کشور در دو بازه زمانی  18 تا 25  فروردین و  1 تا 8 اردیبهشت ماه، شاهد برخی تغییرات در رتبه بندی استانها هستیم. 

وی عنوان کرد استان سیستان وبلوچستان، کماکان در پایین ترین سطح از رعایت پروتکل های بهداشتی درکشور (33 تا 48 درصد) قراردارد، اما استان ایلام با جهش چشمگیر، به گروه استانهایی که بالاترین سطح رعایت پروتکل ها (66 تا 78 درصد) دارند، پیوسته است.

دبیر قرارگاه عملیاتی افزود: استانهای آذربایجان غربی، چهارمحال وبختیاری و کهگیلویه وبویراحمد که میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در آنها، در بازه زمانی 18 تا 25 فروردین ماه، بین 33 تا 55 درصد بود، در دوره زمانی 1 تا 8 اردیبهشت، در گروه استانهایی قرارگفته اند که رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح آنها بین 33 تا 47 درصد بوده که نشان از ثابت بودن وضعیت و حتی تنزل میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در برخی از این استانها دارد.

دین پرست تصریح کرد: این همه درحالیست که سطح مورد انتظار از اجرای پروتکل های بهداشتی، برای مهار بیماری و خروج از موج چهارم، حداقل 90 درصد می باشد.

دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا همچنین در خصوص نتایج اقدامات ناشی از تشدید بازرسی ها در بازه زمانی اول تا هشتم اردیبهشت، گفت: در این مدت، از مجموع تعداد کل 3 میلیون و 577 هزار و 807 مرکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی، تعداد 310 هزار و 33 واحد، یعنی قریب به ۹ درصد کل واحدها به صورت میدانی بازرسی شده اند که در نتیجه این بازرسی ها؛ 40422 مورد منجر به دادن تذکر ومعرفی به مراجع قضایی گردیده و 5202 مورد نیز پلمپ انجام پذیرفته است. // 114

کلیدواژه