اردیبهشت 14, 1400 19:46 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 15, 1400 11:41 Asia/Tehran]
  • امیرعبداللهیان: صهیونیست‌ها در آستانه روز جهانی قدس شاهد ضربات سنگینی از سوی مقاومت هستند

مشاور امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت روز جهانی قدس اظهار کرد: این روز، ابتکار امام خمینی(ره) است و صهیونیست‌ها در آستانه روز جهانی قدس شاهد ضربات سنگینی از سوی مقاومت هستند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «حسین امیرعبدالهیان» روز سه شنبه در دومین کنگره بین المللی قدس شریف، گفت روز جهانی قدس در حالی برگزار می شود که حاکمان معدودی از کشورهای اسلامی همچون امارات و بحرین با فشار آمریکا، توافقی را برای عادی سازی روابط با اسرائیل به امضا رساندند، در حالی که افکار عمومی مردم منطقه مخالف این عادی سازی روابط هستند.

وی افزود: عادی سازی روابط حاکمان عربی، نشانه ای از قوت اسرائیل نیست، بلکه صهیونیست ها به دلیلی ضعفی که دارند، به دنبال عادی سازی روابط هستند.

امیرعبداللهیان اظهار کرد امارات و بحرین در حمایت از مقاومت نقش نداشتند که اکنون خیانت آنها به مقاومت ضربه بزند، ولی خیانت آنها نابخشودنی است.

مشاور امور بین الملل رئیس مجلس با اشاره به موضع ایران، تصریح کرد: ایران با رهبری معظم انقلاب اسلامی، پرچم آزادسازی فلسطین را در دست گرفته است و ان شاء الله در قدس شریف نماز می خوانیم.

وی ادامه داد: ایران راهبرد دقیق و سنجیده در حمایت از فلسطین و ناامنی سازی های صهیونیست ها دارد و به جای این که صهیونیست ها در پشت مرزهای ایران باشند، متحدان ایران در اطراف سرزمین های اشغالی هستند و صهیونیست ها از ترس مقاومت، دیوارهای بتونی اطراف خود ساختند.

امیرعبداللهیان افزود: صهیونیست ها اکنون در بدترین وضعیت خود قرار دارند و بن بست سیاسی در اسرائیل وجود دارد. برگزاری انتخابات های پارلمانی پشت سر هم و تشکیل نشدن یک دولت یکپارچه در اسرائیل، نشانه ضعف اسرائیل است. نتانیاهو با فساد و اختلاس و رشوه، پرونده های متعددی دارد، ولی حکومت اسرائیل نمی تواند با او برخورد کند. با وجود سامانه گنبد آهنین، موشک های مقاومت به دیمونا اصابت و یکی از بزرگ ترین کارخانه های تسلیحات اسرائیل را منفجر می کند.

وی مقاومت در لبنان و فلسطین را در اوج قدرت دانست و تصریح کرد: با وجود همه فشارهایی که به مقاومت وارد می شود، اما مقاومت سهم زیادی در ثبات منطقه دارد و ایران با قدرت و قوت از مردم فلسطین حمایت می کند.// 114

کلیدواژه