اردیبهشت 16, 1400 13:26 Asia/Tehran [Updated: خرداد 31, 1400 13:47 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس جمهور با بیان اینکه کشور در طول هشت سال گذشته، حرکت و پیشرفت خوبی در زمینه علم و دانش داشته است، گفت: ارتقا رتبه ایران از 21 به رتبه 15 جهانی در حوزه های علمی نشان دهنده پویایی دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی کشور است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «حسن روحانی» روز پنج شنبه در شصت و ششمین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید پس از صدور فرمان افتتاح طرح‌های ملی وزارت‌خانه‌های علوم و آموزش و پرورش در سراسر کشور، اظهار داشت: اساس حرکت این دولت از روز اول این بوده است که دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی را به بخش تولید و مراکز صنعتی متصل کند و امروز شاهد هستیم که در اطراف دانشگاه‌ها مراکز علمی - فناوری و نوآوری شکل گرفته که این یک تحول بزرگ است.

رئیس جمهور افزود: در این دولت در زمینه علم و دانش، نوآوری و توسعه شرکت‌های دانش بنیان شاهد یک تحول بزرگ هستیم و کارهای مهمی انجام شده است اما بدلایل سیاسی این موارد کمتر دیده شده و مورد توجه قرار نگرفته است.

روحانی با بیان اینکه در سال‌های 92 تا 99 توجه بسیار خوبی به بخش آموزشی، علمی و پژوهشی کشور شده است، خاطرنشان کرد: مسئولان دولت تدبیر و امید توجه بسیار ویژه‌ای به بخش دانشگاه و پژوهش داشتند و افتتاح بیش از هزار کلاس درس در هر سال نشان دهنده این است که در این سال‌ها در هر روز چه تلاش‌ها و اقداماتی برای گسترش زیرساخت‌های علم ‌آموزی انجام شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شب‌های قدر گفت: خداوند شب قدر را به مثابه زمانی برای گشودن درهای رحمت به سوی بندگانش قرار داده است و بسیار خشنودیم که مردم معتقد و متدین ایران اسلامی امسال هم با وجود شرایط کرونایی، مراسم شب‌های قدر را با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی به خوبی برگزار کردند و یک شستشوی کامل روحی برای مردم حاصل شده است.

رئیس جمهور افزود: وقتی این صفا و پاکی روحی با علم و دانش از یک سو و تلاش و مجاهدت از سوی دیگر تلفیق شود نقش موثری در تسریع آبادانی کشور خواهد داشت.

در روز قدس با دعا برای آزادی قدس شریف یاد مردم مظلوم فلسطین را پاس خواهیم داشت

روحانی همچنین به فرارسیدن روز قدس سال 1400 اشاره کرد و اظهار داشت: مردم ایران اسلامی فردا اگر چه نمی‌توانند بخاطر شرایط کرونایی راهپیمایی قدس را برگزار کنند، اما همنوا و همراه با مردم مظلوم فلسطین که حدود 70 سال است از خانه و کاشانه خود آواره شده‌اند،برای آزادی قدس از دست غاصبین سرزمین فلسطین دعا خواهند کرد.

117

بیشتر بخوانید:

بهره برداری از طرح های ملی وزارتخانه‌های علوم و آموزش و پرورش با دستور رئیس جمهور

کلیدواژه